Wiadomości

Podpalacz usłyszał zarzuty. Wpadł dzięki nagraniom z monitoringu [film]

5 sierpnia 2022, 14:07
fot. KMP Gorzów
26-letni mężczyzna, który podpalił w środowy wieczór śmietniki w centrum Gorzowa usłyszał właśnie zarzuty. Mężczyzna, który po pijaku podpalał pojemniki na odpady będzie odpowiadał za zniszczenie mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że w ostatnich dniach doszło do kilku pożarów pojemników na odpady na terenie Gorzowa i było to celowe podkładanie ognia. Tylko w środowy wieczór 3 sierpnia doszło do trzech podpaleń śmietników na terenie Gorzowa. Pojemniki na odpady płonęły przy ul. Sikorskiego i Dworcowej oraz ul. Spichrzowej i Zaułek. Dzięki kamerom monitoringu policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenia w centrum miasta. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Po pijaku podpalał śmietniki. Policjanci zatrzymali podpalacza”.

- Do zatrzymania 26-letniego mężczyzny doszło po północy w czwartek 4 sierpnia w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Kosynierów Gdyńskich. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki systemowi monitoringu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zatrzymany mężczyzna wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty. - 26-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Odpowiada za podpalenia przy ul. Spichrzowej i Zaułek oraz Sikorskiego i Dworcowej. Grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci nadal zbierają materiał dowodowy, bo w ostatnich dniach na terenie miasta doszło do podobnych sytuacji w w sześciu innych lokalizacjach – komentuje Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości