• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Tłumy gorzowian na uroczystym przejeździe tramwajów na os. Piaski [film i zdjęcia]

1 sierpnia 2022, 10:25
Po pięciu latach przerwy wróciły do kursowania tramwaje linii nr 2 i 3. Powrót tramwajów na os. Piaski ucieszył mieszkańców Gorzowa, którzy tłumnie zebrali się w poniedziałek na przystanku przy ulicy Chrobrego, aby wziąć udział w pierwszym przejeździe tramwajem na os. Piaski w Gorzowie.

Tramwaje w końcu powróciły na osiedle Piaski. Stało się to 1 sierpnia o godzinie 10:00. W pierwszy pasażerski przejazd Twistem w kierunku osiedla Piaski wybrało się mnóstwo osób. Były władze miasta, ale też wojewoda lubuski czy europarlamenatrzystka - Elżbieta Rafalska.

Pierwszy rozkładowy tramwaj linii numer 2 wyruszył o godzinie 10:07 z osiedla Wieprzyce. Dwa lata temu, 2 lipca 2020 roku, wznowiono ruch na trasie linii numer 1, w tym roku na tory wyjadą tramwaje na pozostałych dwóch liniach tramwajowych 2 i 3.

W związku z powrotem tramwajów na tory, po pięciu latach przerwy, w poniedziałek 1 sierpnia przejazdy tramwajami na wszystkich liniach, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gorzowa, będą bezpłatne dla pasażerów. 

W związku z uruchomieniem linii 2 i 3 nastąpią zamiany w rozkładach jazdy. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj:  Nowe trasy i godziny odjazdów. Ważne zmiany w komunikacji miejskiej

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości