• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Będzie więcej nocnych kursów autobusów MZK w weekendy

26 lipca 2022, 11:02
fot. archiwum
Urząd Miasta Gorzowa przygotował projekt zmian dotyczący funkcjonowania nocnej komunikacji miejskiej w czasie weekendów. Zmiany zostaną wprowadzone w sierpniu i zakładają zwiększenie liczby nocnych kursów, które pozwolą mieszkańcom wrócić do domu po zakończonych imprezach plenerowych w mieście.

Projekt zmian dotyczący funkcjonowania nocnej komunikacji miejskiej zakłada zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów MZK w weekendy – chodzi o noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę oraz noc z 14 na 15 sierpnia. Zmiany będą dotyczyły miesięcy takich jak sierpień i wrzesień.

- Proponowane zmiany umożliwią przejazdy mieszkańców po zakończeniu różnego rodzaju wydarzeń w mieście, trwających do późnych godzin nocnych, takich jak Wartownia czy Kino po Zmroku. Ułatwią one powrót do domów i zapewnią bezpieczeństwo, szczególnie młodym mieszkańcom. Wzmocnienie kursów nastąpi na trzech funkcjonujących obecnie liniach 510, 511 i 512 – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek 5 sierpnia i będą obowiązywały we wszystkie weekendy do końca września. Ponadto na linii 510 zostaną uruchomione dodatkowe kursy na trasie skróconej Zakład Energetyczny – Gen. Sikorskiego – Chrobrego - Jagiełły – bieżąca trasa podstawowa przez Dolinki, Górczyn i Piaski – Rondo Kosynierów Gdyńskich – Zakład Energetyczny, natomiast pozostałe kursy uruchamiane (tak jak obecnie) od przystanku Kostrzyńska MZK realizowane będą trasą skorygowaną przez ulice Gen. Sikorskiego (przystanek Zakład Energetyczny) i Chrobrego (przystanek Arsenał). Uruchomienie dodatkowych kursów zwiększy częstotliwość kursowania, co 30 minut w godzinach od około 0.30 do godz. 3 w nocy.

Kolejnym elementem wzbogaconej o nowe kursy oferty będzie uruchomienie dodatkowych kursów w ramach kursów łączonych na liniach 511 i 512. Istotą zmian będzie uruchomienie od sierpnia do końca września br. kursów realizowanych jako linia 511 od przystanku rondo Europejskie w kierunku Centrum, ulicą Myśliborską z zatrzymaniem się na przystanku Rondo Szczecińskie, dalej do przystanku Rondo Myśliborskie, gdzie nastąpi powrót na trasę podstawową do przystanku Krótka w kierunku Centrum, tam będzie zakończenie kursu. Następnie od przystanku Krótka w ramach kontynuacji trasy będą uruchamiane kursy linii 512 po jej trasie podstawowej do Ronda Myśliborskiego, skąd autobusy pojadą prosto z zatrzymaniem na przystanku Rondo Szczecińskie (przy ul. Myśliborskiej) do Ronda Europejskiego, gdzie po nawrotce zakończą trasę na przystanku Rondo Europejskie w kierunku Centrum.

- Warto zauważyć, że zmianie ulegnie stała trasa kursów linii 511 i 512, które kończą się, bądź zaczynają na przystankach Kostrzyńska MZK oraz pokonują swoją trasę przez os. Staszica - kursy te będą teraz realizować wjazdy ulicą Myśliborską do ronda Europejskiego wraz z zatrzymywaniem „na żądanie” na każdym napotkanym przystanku – podkreśla Ciepiela.

Autobusy w ramach oferty łączonej, uruchamianej w ramach linii 511 i 512 będą kursować z częstotliwością co 50 minut. Konkretny rozkład jazdy pojawi się bliżej terminu wprowadzenia zmian.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości