• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Tak prezentują się elektryczne Solarisy dla Gorzowa [zdjęcia]

14 lipca 2022, 09:06
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Gorzowscy urzędnicy wspólnie z pracownikami Miejskiego Zakładu Komunikacji przeprowadzili odbiór techniczny pierwszych czterech z ośmiu autobusów elektrycznych dla Gorzowa na ternie fabryki Solarisa. Pierwsze elektryczne autobusy trafią do Gorzowa po zakończeniu budowy stacji ładowania na terenie zajezdni MZK i trzech pętli autobusowych na terenie miasta.

Pierwsze autobusy elektryczne miały jeździć po Gorzowie w lipcu 2022 roku. Jednak, jak informował w maju portal gorzowianin.com, ten termin nie zostanie dotrzymany z uwagi na światowy kryzys i zaburzenia w łańcuchu dostaw elementów ładowania autobusów elektrycznych. Wówczas mówiło się, że firma Solaris zrealizuje całe zadanie do końca października 2022 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Elektryki dla Gorzowa z opóźnieniem".

Jak poinformowało miasto, w poniedziałek 11 lipca pracownicy gorzowskiego magistratu i Miejskiego Zakładu Komunikacji przeprowadzili odbiór techniczny pierwszych czterech z ośmiu autobusów elektrycznych dla Gorzowa. W tym celu odwiedzili fabrykę autobusów Solaris w Bolechowie pod Poznaniem.

- Odbiór techniczny polegał na sprawdzeniu zgodności elementów wyposażenia autobusów ze specyfikacją warunków zamówienia. Przeprowadzono też pierwsze jazdy próbne. Wrażenia z jazdy

są bardzo pozytywne. Nadwozia autobusów nie są jeszcze w docelowych barwach, zostaną one wzbogacone o elementy prac dzieci, zwycięzców miejskiego konkursu plastycznego o ekologii. Będzie to akcent wyróżniający nasze miasto – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Autobusy zostaną dostarczone do Gorzowa po zakończeniu budowy infrastruktury wolnego ładowania na terenie zajezdni MZK oraz stacji pantografowych szybkiego ładowania na terenie trzech pętli autobusowych przy ulicach Marcinkowskiego, Dekerta i Śląskiej. Wykonawca deklaruje, że zakończy te prace w październiku tego roku. Tym samym pierwsze cztery elektryczne autobusy będą mogły jeździć po Gorzowie już od listopada 2022 roku.

Docelowo osiem elektrycznych Solarisów będzie obsługiwało linie autobusowe: nr 124 – 4 autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, nr 125 – 3 autobusy elektryczne (wymiana całego taboru) oraz nr 126 – 1 autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię. Pozostałe autobusy na liniach będą pojazdami spełniającymi normę emisji EURO VI.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

1/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

2/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

2/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

3/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

3/3 Elektryczne Solarisy dla Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości