Wiadomości

Gorzów: Syreny alarmowe w godzinę „W”

1 sierpnia 2022, 09:03
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17 dla upamiętnienia 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny, które będą nadawały ciągły sygnał trwający jedną minutę.

- Apeluję do mieszkańców o zatrzymanie się i chwilę zadumy. Oddajmy hołd bohaterom – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Godzina „W” to kulminacyjny moment obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Co roku, punktualnie o godzinie 17, w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są włączane syremy alarmowe, dzwonią kościelne dzwony, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie i pojazdy - w hołdzie stolicy, która podjęła walkę z okupantem. Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie.

Dlatego też w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17 dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny alarmowe, które będą nadawały ciągły sygnał, trwający jedną minutę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości