• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Gorzów: Syreny alarmowe w godzinę „W”

1 sierpnia 2022, 09:03
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17 dla upamiętnienia 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny, które będą nadawały ciągły sygnał trwający jedną minutę.

- Apeluję do mieszkańców o zatrzymanie się i chwilę zadumy. Oddajmy hołd bohaterom – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Godzina „W” to kulminacyjny moment obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Co roku, punktualnie o godzinie 17, w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są włączane syremy alarmowe, dzwonią kościelne dzwony, a na ulicach na minutę zatrzymują się przechodnie i pojazdy - w hołdzie stolicy, która podjęła walkę z okupantem. Godzina "W" była początkiem powstania, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie.

Dlatego też w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17 dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gorzowa zostaną włączone syreny alarmowe, które będą nadawały ciągły sygnał, trwający jedną minutę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości