• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Czynsze ostro w górę. Tak źle jeszcze nie było

26 lipca 2022, 19:05
Mieszkańcy bloków należących do spółdzielni oraz zarządów nieruchomości na terenie Gorzowa otrzymują właśnie pisma w sprawie nowych czynszów, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosła opłata nie tylko za ogrzewanie, ale również za wodę i ścieki.

O tym, że mieszkańców od 1 sierpnia czeka wzrost opłat za ogrzewanie oraz za wodę i ścieki mówiło się już od dłuższego czasu. Przed podwyżkami jeszcze w czerwcu ostrzegały spółdzielnie mieszkaniowe oraz zarządy nieruchomości, które tłumaczyły, że wzrost cen jest od nich niezależny i wynika z nowych taryf opłat doręczonych przez dostawców. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Gorzów: Rachunki w górę. Czeka nas podwyżka za wodę, ścieki i ogrzewanie”.

Pod koniec lipca mieszkańcy bloków należących do spółdzielni oraz zarządów nieruchomości na terenie Gorzowa otrzymują pisma w sprawie nowych czynszów, które będą obowiązywać od sierpnia. - W załączeniu przesyłam wymiar zaliczki miesięcznej od sierpnia 2022 roku. Zaliczka ulega zmianie ze względu na wzrost cen i opłat za ciepło. Zaliczka obowiązuje w tej samej kwocie przez kolejne miesiące do momentu jej zmiany - czytamy we wiadomości przesłanej przez Zarząd Nieruchomości Locum.

Na podstawie rozliczenia z Locum za mieszkanie w bloku przy ul. Walczaka w Gorzowie, opłata za centralne ogrzewanie - opłata stała i zmienna wynosiła do tej pory 2,3 zł/m.kw. Po podwyżce jest to już 3,45 zł za m.kw. Tym samym osoba mająca mieszkanie o powierzchni 76,67 m.kw. płaciła do tej pory 176,34 zł miesięcznie za ogrzewanie, co w skali roku dawało kwotę 2 tys. 116,08 zł. Natomiast po podwyżce właściciel mieszkania będzie płacił 265,51 zł. To oznacza, że opłata roczna za ogrzewanie wzrośnie do 3 tys. 186,12 zł. To o 1 tys. 70,04 zł więcej w skali roku za same ogrzewanie.

Niektórzy mieszkańcy mogą się złapać za głowę patrząc, na nową stawkę czynszu, którą będą musieli płacić od sierpnia. W przypadku większych rodzin lub osób mieszkających w dużych mieszkaniach, czynsz w skali miesiąca wzrósł nawet o 200-300 zł.

- Ponad 1 tys. zł za czynsz stuknął. 140 zł podwyżki - mówi Ewa, mieszkanka os. Staszica. - Za 3 osoby na mieszkaniu o powierzchni 52 m.kw. mamy teraz czynsz w wysokości 922 zł - przyznaje pani Anna, mieszkanka os. Staszica. - Masakra, u mnie też ponad 1 tys. zł czynszu. Około 160 zł podwyżki za 39,9 m.kw. i 4 osoby - opowiada pani Magdalena, mieszkanka os. Staszica. - Moi rodzice za mieszkanie 71 m.kw. na os. Górczyn będą płacić teraz 750 zł czynszu, a mieszkają tylko we dwoje - przyznaje czytelnik Kamil. - Za mieszkanie 76 m.kw. i dwie osoby płacę teraz ponad 800 zł. Masakra jakaś – podkreśla Iwona, mieszkanka os. Górczyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości