Wiadomości

Młodzież jeszcze poczeka na internat

11 lipca 2022, 11:05
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł.

Trwa budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie, którą zajmuje się firma Mirbud ze Skierniewic. Aktualny termin, kiedy młodzież ma rozpocząć naukę w budynkach CEZiB to rok szkolny 2022/2023. Gotowa jest już hala sportowa z której korzysta młodzież oraz sportowcy.

W międzyczasie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na „Budowę poradni psychologiczno-pedagogicznej, centrum Doradztwa zawodowego i internatu przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim”. Internat ma powstać w budynku dawnego szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej. Obecnie poszpitalne wnętrze po prostu straszy i byłoby idealnym miejscem do nakręcenia horroru. Docelowo ma zostać przebudowane i pełnić funkcję internatu 83 uczniów CEZiBu.

Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Firma Gotech z Gorzowa zaoferowała aż 46 mln 986 tys. 492 zł. Natomiast spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przeznaczyła na inwestycję 25 mln 600 tys. zł. Tym samym jedyna oferta przewyższała założony budżet o 21 mln 386 tys. 492 zł.

Zgodnie z przewidywaniami, przetarg na przebudowę budynku pod potrzeby internaty został unieważniony. - Unieważniam postępowanie pod nazwą "Budowa poradni psychologiczno-pedagogicznej, centrum Doradztwa zawodowego i internatu przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim", ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości