• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny już jest. Teraz czas na zaplecze dla sportowców

28 czerwca 2022, 12:20
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szuka firmy, która zajmie się wyburzeniem obecnego budynku socjalno-administracyjnego przy starym stadionie lekkoatletycznym, który będzie pełnił funkcję treningową i zajmie budową nowego zaplecza dla sportowców. Chętne firmy mogą się zgłaszać do środy 6 lipca.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego w Gorzowie jest już gotowy. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie, natomiast w tym tygodniu zostaną przeprowadzone odbiory przez miasto. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tamex Obiekty Sportowe za kwotę 17 mln 849 tys. zł.

Jeszcze podczas wakacji na stadionie ma się odbyć ogólnopolski mityng lekkoatletycznych, natomiast w 2023 roku Gorzów zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Dlatego tak ważne jest zaplecze zaplecza socjalno-szatniowe dla sportowców, którzy będą korzystać ze stadionu.

W związku z tym spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szuka firmy, która zajmie się budową budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania: „Modernizacja obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego”. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 6 lipca.

Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty i wykonawca zostanie wybrany, wówczas będzie musiał zająć się rozbiórką istniejącego budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego oraz demontażem istniejącej nawierzchni i elementów zagospodarowania terenu. Następnie budową nowego budynku zaplecza socjalno-szatniowego dla sportowców zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ponadto firma, która wygra przetarg zajmie się budową oświetlenia terenu, wykonaniem odwodnienia, budową schodów terenowych i zagospodarowaniem terenu. Cały obiekt będzie musiał być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonawca będzie miał 30 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Co istotne, wykonawca będzie musiał zapewnić na czas trwania mistrzostw Polski w Lekkiej atletyce zaplecza kontenerowego o powierzchni min. 500 m2 wraz z niezbędnymi przyłączami oraz dokonaniem zgłoszenia dla obiektu tymczasowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości