Wiadomości

Gorzów: Strajk egzaminatorów w WORD. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

5 lipca 2022, 16:02
fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie
W poniedziałek rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna egzaminatorów WORD, którzy domagają się zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie do końca tygodnia zostały odwołane egzaminy praktyczne na prawo jazdy.

Egzaminatorzy pracujący w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na terenie całej Polski poinformowali, że rozpoczynają protest, w ramach którego nie przyjdą do pracy. W akcję protestacyjną włączyli się również egzaminatorzy z WORD w Gorzowie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie zatrudnia łącznie 16 egzaminatorów. Natomiast we wtorek 5 lipca do pracy miało przyjść 9 egzaminatorów, a przyszedł tylko 1. Reszta przedstawiła zwolnienia lekarskie lub wzięła urlop na żądanie. Tym samym trzeba było odwołać wszystkie zaplanowane egzaminy praktyczne. Jak się okazuje, egzaminy są odwołane do końca tygodnia.

- W związku z nieobecnością egzaminatorów wszystkie egzaminy praktyczne zaplanowane w dniach 5-9 lipca 2022 roku zostają odwołane. Wniesiona opłata pozostaje do wykorzystania przy ustalaniu nowego terminu egzaminu. Natomiast egzaminy teoretyczne odbywają się zgodnie z planem – czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie.

Jaki jest powód protestu? Egzaminatorzy domagają się od ministerstwa infrastruktury wprowadzenia wielu zmian dotyczących zasad pracy i przeprowadzania egzaminów. Chcą mieć większą swobodę w ocenie kandydata na prawdo jazdy, ponieważ ich zdaniem obecny system nie sprawdza się. Ponadto egzaminatorzy walczą o podwyżki.

Jak informuje RMF FM, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapytany o postulaty protestujących egzaminatorów przyznał, że ma świadomość oczekiwań dot. podwyżek pensji egzaminatorów. Tłumaczył jednak, że będzie to możliwe, jeżeli podniesiona zostanie opłata za podejście do egzaminu na prawo jazdy. Jak dodał, na razie nie ma informacji, żeby ze strony egzaminowanych była gotowość, by płacić więcej. Podczas prac komisji wspólnej rządu i samorządu padła ostatnio propozycja, by egzamin praktyczny kosztował 200 zł - obecnie trzeba za niego zapłacić 140 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości