Wiadomości

Wycięli i zniszczyli drzewa w sezonie lęgowym. Dostali wysoką karę

5 lipca 2022, 15:21
fot. gorzowianin.com
Na początku kwietnia doszło do wycinki 7 drzew oraz przycięcia 22 drzew do samych kikutów na działce obok przychodni przy ul. Walczaka. Po zgłoszeniu mieszkańca, władze Gorzowa potwierdziły, że drzewa zostały zniszczone nielegalnie, a firma która to zleciła będzie musiała zapłacić blisko 60 tys. zł kary.

Od dłuższego czasu w Gorzowie działa grupa społeczników, która sprzeciwia się bezpodstawnej wycince drzew. Dlatego też gorzowianie od razu zaalarmowali miasto, kiedy na początku kwietnia doszło do wycinki kilku drzew oraz przycinki do samych kikutów ponad 20 drzew koło przychodni przy ul. Walczaka. Warto podkreślić, że wycinka w tym czasie bez pozwolenia jest nielegalna, ponieważ od 1 marca do 15 października trwa sezon lęgowy ptaków.

Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, więc jeden z mieszkańców zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wnioskiem o udzielenie informacji w ramach dostępu do informacji publicznej na temat nałożonej kary na podmiot, który zniszczył drzewa przy ul. Walczaka obok przychodni.

Co na to miasto? Urzędnicy potwierdzają, że doszło do nielegalnego zniszczenia drzew. - W dniu 13 czerwca została wydana decyzja administracyjna wymierzająca fundacji "Nasze Zdrowie" administracyjną karę pieniężną za usunięcie 7 sztuk drzew bez wymaganego zezwolenia oraz za zniszczenie 22 sztuk drzew – informuje Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

Na fundację została nałożona kara w wysokości blisko 60 tys. zł za zniszczenie drzew i ich wycinkę bez pozwolenia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości