• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Dewastują mieszkania i nie płacą czynszu. Właśnie ruszają eksmisje

4 lipca 2022, 10:12
Wszechobecny brud, zniszczone meble, odpadające kafelki, grzyb na ścianach czy fekalia na podłodze – to obraz mieszkań komunalnych w Gorzowie, gdzie zostaną przeprowadzone eksmisje. Jeszcze w wakacje zostanie przeprowadzonych 20 eksmisji z mieszkań komunalnych, kolejny etap zaplanowano pod koniec września.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka 677 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu zostały doprowadzone niektóre lokale. Jak informuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, na dzień 31 grudnia 2021 roku zadłużenie w mieszkaniach komunalnych i socjalnych wynosiło 66 mln 762 tys. 774,65 zł. Dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia eksmisji o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Do takiego stanu lokatorzy doprowadzają mieszkania komunalne. Ruszają eksmisje”.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak się właśnie okazuje, pierwsze eksmisje zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. - W najbliższym czasie zamierzamy zorganizować około 20 eksmisji do mieszkań socjalnych. Mamy przygotowane lokale w największym budynku socjalnym przy ul. Złotego Smoka 6 – opowiada Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Głównym powodem eksmisji są zaległości czynszowe, bezprawne wejście do lokalu i korzystanie z niego, dewastowanie mieszkania i części wspólnych budynku oraz stwarzanie zagrożenia dla pozostałych mieszkańców. A jaki jest obraz mieszkań komunalnych w Gorzowie, których lokatorzy są na liście do eksmisji? To niestety wszechobecny brud, zniszczone meble, odpadające kafelki, grzyb na ścianach czy fekalia na podłodze.

- Mieszkania odzyskiwane po eksmisjach są w bardzo złym stanie technicznym. Trzeba tam wykonać prace ogólnobudowlane, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i gazowej, a także wymienić okna i drzwi oraz podłogi – podkreśla dyrektor Nowacki.

Natomiast drugi etap eksmisji planowany jest pod koniec września 2022 roku do pomieszczeń tymczasowych. Wykonanie eksmisji zostanie powierzone firmie zewnętrznej, której obowiązkiem bezie między innymi zapewnienie lokali.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości