• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Czytelnik: Wysoka trawa na skrzyżowaniach zagraża bezpieczeństwu

27 czerwca 2022, 09:03
fot. czytelnik
Władze Gorzowa drugi rok z rzędu zdecydowały się na ograniczenie koszenia traw w mieście. Ten temat wciąż wzbudza skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który skarży się na wysoką trawę i chwasty na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej i podkreśla, że zagrażają one bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Władze Gorzowa ogłosiły w maju, że drugi rok z rzędu zostanie ograniczone koszenie traw na terenie miasta. Jak zapowiedzieli urzędnicy, koszenie będzie się odbywało około 3-4 razy w roku na terenach płaskich. Natomiast w rejonie placów zabaw, skrzyżowań, przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych trawa będzie koszona częściej ze względów bezpieczeństwa - główne ciągi komunikacyjne lub ich części mogą być koszone 5-6 razy w roku, a inne z kolei ograniczane do 2-3 razy.

Część mieszkańców Gorzowa popiera ograniczenie koszenia traw. Jednak są też osoby, które wskazują, że trawa jest za rzadko koszona w rejonie skrzyżowań, co zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Dlatego też do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się z prośbą o interwencję czytelnik Michał. 

- Chciałbym zgłosić do pewien problem. Mianowicie problem nie koszenia traw przy skrzyżowaniach. Na zdjęciu widać moment wyjazdu z ulicy Silwanowskiej, na skrzyżowaniu ulic Walczaka, Szarych Szeregów i Silwanowskiej. Skrzyżowanie jest zarośnięte trawą i chwastami, co uniemożliwia bezpieczny wyjazd. Z tej ulicy wyjeżdżają mieszkańcy bloku Walczaka 49-59, a także rodzice z dziećmi, którzy chodzą do pobliskiego przedszkola nr 20, które znajduje się za blokiem. Wyjazd z tej ulicy stwarza olbrzymie zagrożenie, szczególnie w godzinach szczytu – podkreśla czytelnik Michał.

Od naszego czytelnika otrzymaliśmy również zdjęcie momentu wyjazdu z ul. Silwanowskiej, które zostało zrobione przez pasażera. Faktycznie, trawa i chwasty na skrzyżowaniu są bardzo wysokie i ograniczają widoczność. Trudno dostrzec przy wyjeździe czy z lewej strony nie zbliża się jakieś auto osobowe i czy można w sposób bezpieczny wyjechać z drogi podporządkowanej. Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy trawa w tym miejscu zostanie w najbliższym czasie skoszona i czy rejony skrzyżowań nie powinny być koszone częściej. Czekamy na odpowiedź.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości