Wiadomości

Gorzów: Rachunki w górę. Czeka nas podwyżka za wodę, ścieki i ogrzewanie

25 czerwca 2022, 12:08
Od 1 sierpnia mieszkańców Gorzowa czekają kolejne podwyżki. Tym razem o ponad 50% wzrosną opłaty za ogrzewanie, a do tego mają dojść jeszcze podwyżki za wodę i ścieki.

Już w maju portal gorzowianin.com informował o tym, że od 1 sierpnia mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka opłat za miejskie ogrzewanie. Wówczas nieoficjalnie mówiło się o tym, że podwyżki ciepła w Gorzowie mogą wynieść nawet 53%. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Miejskie ciepło będzie bardzo drogie! Czeka nas podwyżka o ponad 50 procent?”.

Niestety zapowiedzi wysokich podwyżek za ogrzewanie sprawdziły się, o czym spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły już informować swoich mieszkańców. Jak się okazało, droższe będzie nie tylko ciepło, ale podwyżka będzie dotyczyła również wody i ścieków o czym poinformowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica”.

- Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Spółdzielni Mieszkaniowej "Staszica" z dniem 1 sierpnia 2022 roku ulegnie zmianie wymiar opłat. Zamianie ulegną opłaty za centralne ogrzewanie, podgrzanie wody oraz zaopatrzenie w zimną wodę i odprowadzanie ścieków. Wynikają one z nowych taryf opłat doręczonych przez dostawców do spółdzielni. Nowy wymiar opłat otrzymają państwo wraz z rozliczeniem wody za okres pierwszego półroczna 2022 roku. – czytamy w piśmie wywieszonym na tablicy ogłoszeń w jednym z bloków na os. Staszica.

O jak dużych podwyżkach mówimy? Jak czytamy w piśmie, 14 czerwca prezes Urzędu Regulacji i Energetyki zatwierdził nową taryfę za energię cieplną dla PGE Energia Ciepła S.A. oddział Elektrociepłownia w Gorzowie. Stawki za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody wzrosną średnio o około 50%. Z kolei Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie poinformowało, że od 13 czerwca decyzją dyrektora regionalnego zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich obowiązuje nowa cena za dostawę wody oraz odbiór ścieków. Opłata wzrosła o 3,37%.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości