• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

W centrum Gorzowa zostaną posadzone duże drzewa

25 czerwca 2022, 11:26
fot. archiwum
Jesienią w centrum Gorzowa mają zostać posadzone duże drzewa metodą maszynową. Inwestycja chociaż przegrała w budżecie obywatelskim 2022, to zostanie zrealizowana. To efekt działania radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz i mieszkańca Gorzowa Krzysztofa Leśnickiego.

W ubiegłym roku pomiędzy dwoma projektami w ramach budżetu obywatelskiego 2022 - budową "placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji" oraz "odtworzeniem dawnych zadrzewień w centrum miasta toczyła się zacięta walka. Ostatecznie z liczbą 2540 głosów zwyciężył projekt zakładający budowę placu dla motocyklistów przy ul. Fabrycznej, obok toru motocrossowego. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "W Gorzowie powstanie plac dla fanów motoryzacji!". 

Drugi projekt, czyli posadzenie drzew w centrum Gorzowa zdobył 2001 głosów. Jak się okazało, z przegraną tego zadania nie pogodziła się radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która postanowiła działać w tej sprawie. - Pamiętacie projekt ogólnomiejski do budżetu obywatelskiego 2022 „odtworzenie zadrzewień w centrum miasta”, który przegrał z torem dla motocyklistów? Ja pamiętałam i nie mogłam przeboleć, że odpadł. Dlatego mając możliwość zgłoszenia wniosków jako radna, zgłosiłam ten projekt do realizacji. Wraz z wnioskodawcą Krzysztofem Leśnickim przekazaliśmy propozycję lokalizacji dużych drzew w centrum i okolicach – mówi Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Kocham Gorzów.

O co chodzi z posadzeniem drzew w centrum Gorzowa? Projekt o którym portal gorzowianin.com informował w artykule „Takiej akcji w Gorzowie jeszcze nie było! Mieszkaniec chce, aby w centrum posadzono 160 drzew” zakłada posadzenie dużych drzew metodą maszynową. Drzewa miałyby zostać posadzone m.in. na Starym Runku, w rejonie ul. Grobla czy Targowej, a także ul. Jagiełły czy Dąbrowskiego.

W minionym tygodnia radna Bejnar-Bejnarowicz wraz z pomysłodawcą projektu spotkała się z urzędnikami z wydziału gospodarki komunalnej i biurem inżyniera ruchu. - Miasto sprawdziło pod kątem kolizji z sieciami, trójkątami widoczności i wspólnie ustaliliśmy, że na jesień zasadzonych zostanie ponad 200 drzew w centrum miasta  Gatunki dobrane zostały indywidualnie pod konkretne miejsca – podkreśla radna klubu Kocham Gorzów.

W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na nasadzenia drzew w centrum Gorzowa. Jeżeli znajdzie się wykonawca, który zmieści się w budżecie, wówczas jesienią 2022 roku rozpocznie się sadzenie drzew. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości