Wiadomości

Atrakcyjna działka na sprzedaż. Powstaną tam tarasowce

23 czerwca 2022, 15:39
zdjęcie poglądowe
Gorzowscy radni zgodzili się na sprzedaż atrakcyjnej działki w pobliżu Gorzowskich Muraw. Działka o powierzchni 26 tys. m.kw. jest przeznaczona pod budowę domków lub bloków o zabudowie tarasowej. Teraz miasto będzie musiało przygotować przetarg na sprzedaż działki, której wartość rynkowa wynosi prawie 1,8 mln zł.

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 22 czerwca gorzowscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości. Chodziło dokładnie o możliwość sprzedaży w drodze przetargu działki o powierzchni 26 tys. m.kw. przy ul. Piechoty i Czołgistów na gorzowskich Wieprzycach. Jak się okazuje, jest to bardzo atrakcyjny teren, który leży w sąsiedztwie domków jednorodzinnych oraz rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy.

- Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową niskointensywną jednorodzinną lub wielorodzinną oraz teren zieleni urządzonej. Sprzedaż nieruchomości nastąpi w trybie przetargowym. Wartość rynkowa nieruchomości objętej uchwałą wynikająca z wyceny wynosi 1 mln 789 tys. 404 zł – tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Patrząc na to, jakiej powierzchni jest to działka i w jak atrakcyjnej lokalizacji się znajduje, deweloperzy z całą pewnością będą zainteresowani jej kupnem. Jak czytamy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, na działce mogą zostać wybudowane budynki o zabudowie tarasowej. To oznacza, że dach kondygnacji niższej stanowi taras kondygnacji wyższej. Zabudowa może mieć 3 kondygnacje naziemne. Dopuszcza się również wykorzystanie poddasza na funkcję mieszkalną – mieszkanie z trzeciej kondygnacji byłoby dwupoziomowe.

Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości