• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Malowali pasy. Zostali potrąceni przez pijanego kierowcę volkswagena

21 czerwca 2022, 20:06
We wtorek na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Bolemin koło Gorzowa kierujący samochodem osobowym marki volkswagen potrącił dwóch pracowników służby drogowej, którzy zajmowali się malowaniem pasów na jezdni. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala. Okazało się, że kierowca volkswagena był pijany oraz miał zatrzymane prawo jazdy.

We wtorek 21 czerwca o godz. 19.44 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Bolemin. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej, policja, dwie karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania z drogą na Glinik, kierujący volkswagenem potrącił dwóch pracowników służby drogowej, którzy malowali pasy.

- Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen potrącił dwóch mężczyzn. Jednego który malował pasy na jezdni za pomocą maszyny oraz drugiego mężczyznę ustawiającego pachołki. Następnie kierujący osobówką wjechał do rowu - opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W wyniku potrącenia mężczyźni doznali poważnych obrażeń - jeden z nich ma uraz głowy i nogi. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Gorzowie. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

- Okazało się, że mężczyzna kierujący volkswagenem był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. A do tego miał zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna zostanie zatrzymany do wytrzeźwienia, następnie usłyszy zarzuty – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

AKTUALIZACJA 

godz. 21 - Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. 

godz. 22.10 - Droga krajowa nr 22 została całkowicie odblokowana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości