Wiadomości

Ogromny pożar lasu niedaleko Gorzowa. Pali się blisko 10 hektarów lasu

19 czerwca 2022, 16:36
fot. OSP Santocko
W niedzielne popołudnie doszło do ogromnego pożaru lasu koło wsi Mosina niedaleko Gorzowa. Ogień objął nawet 10 hektarów lasu. Sytuacja jest dynamiczna i na miejsce cały czas są wysyłane kolejne zastępy straży pożarnej. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze.

W niedzielę 19 czerwca o godz. 14.16 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu koło miejscowości Mosina w gminie Witnica. Okazało się, że zapalił się młodnik w głębi lasu oraz gałęzie po wyrębie drzew. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej.

Jednak silny wiatr i wysoka temperatura, sprawiły że akcja gaśnicza była bardzo trudna i ogień niestety zaczął się rozprzestrzeniać. Dlatego też na miejsce zostały zadysponowane kolejne zastępy straży pożarnej z powiatu gorzowskiego oraz myśliborskiego.

- Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej. W akcji biorą również udział samoloty gaśnicze. Sytuacja jest wciąż nieopanowana. Ogień objął powierzchnię blisko 3-5 hektarów lasu – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

AKTUALIZACJA

godz. 17 - Sytuacja jest wciąż nieopanowana. Obecnie ogień objął blisko 10 hektarów lasu. Na miejscu wciąż pracuje 25 zastępów straży pożarnej i dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. 

- Las pali się w kilku miejscach. Sytuacja na miejscu jest trudna, trwa walka z ogniem. Dopiero po ugaszeniu pożaru, przedstawiciele Lasów Państwowych będą mogli dokładnie oszacować jaka powierzchnia lasu uległa spaleniu - podkreśla Mądry.

godz. 18.10 - Sytuacja została opanowana. Trwa dogaszanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości