Wiadomości

Gorzów: Dojazd do działek na os. Leśnym zostanie utwardzony

21 czerwca 2022, 16:52
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Dla osób, które do tej pory kupiły działki budowlane na nowym osiedlu Leśnym w Gorzowie największym wyzwaniem był dojazd do posesji. Wszystko przez do, że ul. Sosnowej nie został zapewniony dojazd do poszczególnych działek. Teraz miasto zamierza utwardzić poszczególne ulice, tak aby mieszkańcy mogli dojechać do swoich posesji.

W ubiegłym roku portal gorzowianin.com opisywał problem mieszkańców, którzy kupili działki budowlane na nowym osiedlu Leśnym na pograniczu Gorzowa i Kłodawy. Chodziło o dojazd do poszczególnych działek, którego tak naprawdę nie było. Od strony wybudowanej ul. Sosnowej (fragment tej drogi powstał w 2019 roku za kwotę 1,1 mln zł) mieszkańcy musieli jechać po nieutwardzonym i niewykarczowanym terenie. Łatwiej mieli od strony Kłodawy, bo dojazd zajmował zaledwie 100 metrów do osiedla Marzeń, ale ten po protestach mieszkańców Kłodawy został zablokowany. Z kolei miasto Gorzów tłumaczyło, że nigdy nie padły gwarancje natychmiastowego wybudowania niezbędnej infrastruktury na osiedlu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Awantura o drogę, czyli nowe osiedle z zablokowanym dojazdem”.

Po awanturze i nagłośnieniu tematu przez portal gorzowianin.com miasto Gorzów podjęło decyzję o wykonaniu utwardzenia na ul. Cyprysowej, ul. Modrzewiowej oraz częściowo ul. Jodłowej i ul. Sosnowej. Dzięki temu, został zapewniony dojazd do działek już kupionych, jak i tych przeznaczonych na sprzedaż. W końcu działki budowlane zlokalizowane na os. Leśnym nie należą do najtańszych – ich ceny wywoławcze zaczynają się od 160 tys. zł netto.

Jak się okazuje, teraz miasto zamierza utwardzić pozostałe fragmenty ulic o łącznej długości około 970 metrów. Prace obejmą ul. Cisową, część ul. Sosnowej oraz ul. Jodłową. Przetarg na wybór wykonawcy robót zostanie ogłoszony przez spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Roboty powinny zostać wykonane jeszcze w 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości