Wiadomości

Rowerem wprost na wysepkę. Drogowy absurd w Gorzowie?

11 czerwca 2022, 14:55
fot. Damian Pyta
Obok przejścia dla pieszych pomiędzy Watralem, a parkiem Górczyńskim został wymalowany przejazd dla rowerzystów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że czerwona ścieżka została wymalowana wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami.

W piątkowe popołudnie 10 czerwca został wymalowany nowy przejazd dla rowerzystów obok przejścia dla pieszych na wysokości Watrala przy ul. Kombatantów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że czerwona ścieżka została wymalowana wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami.

- Ścieżka rowerowa dla odważnych? - pyta się pani Marta. - Próg zwalniający dla rowerzystów - ironizuje z kolei pani Anna. Natomiast pan Szymon wskazuje, że jeszcze znaki poziome nie zostały zmienione, więc jest jeszcze szansa na obniżenie krawężników.

Jednak patrząc na to, jak wygląda obecnie przejazd dla rowerzystów, to przejechanie nim to spore wyzwanie. Taka próba przejazdu może zakończyć się upadkiem i siniakami z uwagi na bardzo wysokie krawężnik i wysepkę pośrodku.

W poniedziałek 13 czerwca zapytamy się urzędników, kiedy zostaną obniżone krawężniki i zlikwidowana wysepka pośrodku. Mamy nadzieję, że to kwestia czasu i z przejazdu rowerowego będą mogli skorzystać rowerzyści.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości