• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rowerem wprost na wysepkę. Drogowy absurd w Gorzowie?

11 czerwca 2022, 14:55
fot. Damian Pyta
Obok przejścia dla pieszych pomiędzy Watralem, a parkiem Górczyńskim został wymalowany przejazd dla rowerzystów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że czerwona ścieżka została wymalowana wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami.

W piątkowe popołudnie 10 czerwca został wymalowany nowy przejazd dla rowerzystów obok przejścia dla pieszych na wysokości Watrala przy ul. Kombatantów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że czerwona ścieżka została wymalowana wprost przez wysepkę z wysokimi krawężnikami.

- Ścieżka rowerowa dla odważnych? - pyta się pani Marta. - Próg zwalniający dla rowerzystów - ironizuje z kolei pani Anna. Natomiast pan Szymon wskazuje, że jeszcze znaki poziome nie zostały zmienione, więc jest jeszcze szansa na obniżenie krawężników.

Jednak patrząc na to, jak wygląda obecnie przejazd dla rowerzystów, to przejechanie nim to spore wyzwanie. Taka próba przejazdu może zakończyć się upadkiem i siniakami z uwagi na bardzo wysokie krawężnik i wysepkę pośrodku.

W poniedziałek 13 czerwca zapytamy się urzędników, kiedy zostaną obniżone krawężniki i zlikwidowana wysepka pośrodku. Mamy nadzieję, że to kwestia czasu i z przejazdu rowerowego będą mogli skorzystać rowerzyści.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości