• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przyjąłeś pod swój dach uchodźcę z Ukrainy? Tutaj możesz złożyć wniosek o dofinansowanie

13 czerwca 2022, 14:03
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Mieszkańcy Gorzowa, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy, mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia pieniężnego. To kwota 40 zł dziennie za jedną osobę. Od poniedziałku 13 czerwca wnioski można składać nie tylko w dawnym Lamusie, ale również w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa.

Od marca osoby, które przyjęły do swojego mieszkania uchodźcę z Ukrainy, mogą złożyć wniosek o wypłatę świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy. Według rozporządzenia jest to kwota 40 zł na osobę dziennie. Okres za jaki przysługuje świadczenie, to nie dłużej niż 120 dni.

Natomiast od poniedziałku 13 czerwca wnioski o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy są przyjmowane w dawnym Lamusie w godz. 10-14, a także w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa w godzinach pracy urzędu.

- Zmiana została wprowadzona w celu usprawnienie procesu rozpatrywania wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Polski w związku z działaniami wojennymi – mówi Katarzyna Korycka z wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta Gorzowa.

W punkcie przyjmowania wniosków w dawnym Lamusie można pobrać druki oraz skorzystać z pomocy w ich prawidłowym wypełnieniu. Osoby, które wypełniają wniosek we własnym zakresie, mogą wysłać go pocztą w formie papierowej na adres magistratu lub złożyć elektronicznie poprzez platformę ePUAP, wybierając skrzynkę Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

- Od 30 kwietnia obowiązuje nowy wzór karty osoby przyjętej do zakwaterowania. W karcie należy podać nazwisko obywatela Ukrainy oraz jego numer PESEL – przypomina Korycka.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości