Wiadomości

Brak zastępczej komunikacji, bo... są wycieczki szkolne. Absurdów na kolei ciąg dalszy

10 czerwca 2022, 13:33
fot. Marcin Kluwak
Od dwóch dni pasażerowie chcący skorzystać z porannego połączenia Gorzów – Zielona Góra zostają na lodzie. Pociąg jest odwoływany, natomiast przewoźnik nie zapewnia autobusowej komunikacji zastępczej. Jak relacjonują pasażerowie, Polregio tłumaczy brak autobusów sezonem wycieczek szkolnych.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problemy lubuskiej kolei o opisywaliśmy, że pasażerowie korzystający z lubuskiej kolei muszą mieć mocne nerwy i zawsze plan „B”. Wszystko przez to, że jak pociąg nie ma opóźnienia, to się popsuje, a do tego często dochodzi jeszcze brak autobusowej komunikacji zastępczej. Dlatego też w obecnej sytuacji próba jazdy pociągiem z Gorzowa to prawdziwe wyzwanie i wiele niepewnych.

Do kolejnej absurdalnej sytuacji doszło w tym tygodniu. W czwartek 9 czerwca i piątek 10 czerwca został odwołany poranny pociąg relacji Gorzów – Zielona Góra. Informacje na ten temat otrzymaliśmy od naszych czytelników. Jak się okazało, pasażerowie zostali na lodzie, bo Polregio nie zapewniło zastępczej komunikacji autobusowej. 

- Drugi dzień z rzędu pociąg Gorzów-Zielona Góra o godz. 7.30 został odwoływany, bez zapewnionej komunikacji zastępczej. Jak powiedziała pani z Polregio, powodem jest brak przewoźników, bo jest dużo wycieczek szkolnych – opowiada czytelnik Adrian.

- Chciałam poruszyć sprawę przewoźnika Polregio. Dojeżdżam codziennie na trasie Gorzów- Międzyrzecz do pracy. I to co się dzieje na tej linii, to jest jakieś nieporozumienie. Od dwóch dni pociąg o godz. 7.30 jest odwołany. Jak tłumaczy Polregio jest sezon wycieczek szkolnych i nie ma przewoźnika autokarowego, który mógłby się podjąć zabrania pasażerów w ramach komunikacji zastępczej. Fakt że i tak nic z tym nie zrobią zniechęca do poruszania tego tematu. - relacjonuje czytelniczka Aleksandra.

Jak to tej sprawy odniesie się lubuskie Polregio? Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości