Wiadomości

Wiatr złamał drzewo nad rzeką Kłodawką

8 czerwca 2022, 08:58
fot. UM
Wzdłuż rzeki Kłodawki pod topór mają pójść 43 drzewa. Część mieszkańców Gorzowa sprzeciwia się tej decyzji i zbiera podpisy pod petycją przeciwko wycince drzew. Natomiast jak informuje miasto, podczas ostatniej burzy jedno z drzew rosnących nad Kłodawką w pobliżu placu zabaw zostało złamane przez silny wiatr.

Portal gorzowianin.com w artykule "Kilkadziesiąt drzew nad Kłodawką pójdzie do wycinki" jako pierwszy informował o tym, że 43 drzewa rosnące nad Kłodawką pójdą do wycinki. Po publikacji naszego artykułu, wśród mieszkańców Gorzowa wywiązała się burzliwa dyskusja. Spora część osób podkreślała, że to skandal, że tyle drzew ma pójść pod topór.

Dlatego też jeden z mieszkańców postanowił napisać petycję, w której sprzeciwia się wycince drzew. Petycja pod nazwą "STOP wycince drzew wzdłuż rzeki Kłodawki" jest skierowana do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Petycję znajdziesz TUTAJ. W podpisywanie petycji angażuje się coraz więcej osób, zarówno młodzież, jak i seniorzy. Do tej pory internetową petycję podpisało ponad 800 osób. Akcję wspierają również gorzowscy radni m.in. Marta Bejnar-Bejnarowicz i Radosław Wróblewski.

Natomiast po ostatniej burzy, która przeszła w poniedziałek 6 czerwca przez Gorzów jedno z drzew rosnących nad Kłodawką zostało złamanych o czym poinformował gorzowski magistrat.

- Mieszkańcy powiadomili we wtorek Urząd Miasta Gorzowa, że nad Kłodawką, w pobliżu placu zabaw spadło drzewo. Stało się to najprawdopodobniej na skutek gwałtownych porywów wiatru podczas burzy. Drzewo utrudnia przepływ wody. Jest zielone, nie ma objawów choroby – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości