• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pech lubuskiej kolei. Doszło do wykolejenia się szynobusu

27 maja 2022, 06:11
fot. Mirosław Chiliński
W czwartkowe popołudnie w Kostrzynie nad Odrą doszło do wykolejenia szynobusu z województwa zachodniopomorskiego, który został ściągnięty przez Polregio, aby wspomóc flotę pojazdów na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż. Niestety to już kolejne zdarzenie z udziałem tego szynobusu.

Pasażerowie korzystający z lubuskiej kolei mogą spokojnie stwierdzić, że ciąży nad nimi jakieś fatum. Jak pociąg nie nie ma opóźnienia, to się popsuje a do tego często dochodzi jeszcze brak autobusowej komunikacji zastępczej. W obecnej sytuacji próba jazdy pociągiem na trasie Kostrzyn nad Odrą - Gorzów - Krzyż to prawdziwe wyzwanie i wiele niepewnych.

W ubiegłym tygodniu Polregio sprowadziło do Gorzowa i północnej części województwa lubuskiego szynobus, który miał wspomóc dość awaryjną flotę pojazdów. Kłopot w tym, że pojazd również uległ awarii o czym "Kolej w Lubuskiem: miało być lepiej, wyszło jak zwykle".

Jak się okazało, teraz ten sam szynobus z województwa zachodniopomorskiej uległ wykolejeniu w Kostrzynie nad Odrą. Wszystko działo się w czwartek 26 maja około godz. 16.20 podczas jazdy manewrowej. Szynobus miał jechać na trasę Kostrzyn – Krzyż, ale nic z tego nie wyszło.

Na miejsce został zadysponowany pojazd ratownictwa technicznego. Według wstępnych ustaleń wypadł wózek na zwrotnicy na rozjeździe. Hipotetyczne przyczyny tego zdarzenia to błąd człowieka, uszkodzona zwrotnica (dokładniej to jej iglica) lub usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dlatego też dokładnym ustaleniem przyczyny zdarzenia zajmie się specjalna komisja. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości