• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolej w Lubuskiem: miało być lepiej, wyszło jak zwykle

23 maja 2022, 09:21, mk
zdjęcie: czytelnik
To już chyba jakieś fatum. Do Gorzowa i północnej części lubuskiego, Polregio sprawdziło dodatkowy szynobus, który miał wspomóc dość awaryjną flotę pojazdów. Kłopot w tym, że jak informuje jeden z naszych czytelników, ten pojazd również uległ awarii.

W myśl powiedzenia „nie myli się ten, kto nie nic nie robi”, można powiedzieć, że nie psują się te pojazdy, które nie jeżdżą. Ale ilość awarii, która dotyka ostatnio lubuskie Polregio jest wręcz przerażająca. Kiedyś zepsute pociągi można było policzyć na palcach jednej ręki, dziś nie starczyłoby palców u rąk i nóg. Nie ma tygodnia, aby któryś z naszych czytelników nie przysyłał do nas informacji z kolejnymi awariami, odwołanymi pociągami, czy brakiem autobusowej komunikacji zastępczej. 

Kolejną, kolejową przygodę opisuje jeden z naszych stałych czytelników, który miał to nieszczęście podróżować na linii Kostrzyn - Krzyż. Wydarzenia miały miejsce w niedzielny wieczór na stacji w Kostrzynie nad Odrą.

- Polregio dalej ma problemy z taborem i wynajęło do obsługi połączenia z Kostrzyna do Krzyża (odjazd z Kostrzyna 20:55) szynobus z zachodniopomorskiego. Pociąg nawet ruszył planowo przejechał 50 metrów, cofnął i kazano ludziom (a sporo ich w pociągu było) wysiąść, bo pociąg uległ awarii. Nie podstawiono zastępczego składu ani autobusu zastępczego a ludziom kazano czekać na następny pociąg (22:24). Konduktorka powiedziała, że już szlag trafia, jak ma jeździć na linii Kostrzyn-Krzyż i uciekła - relacjonuje w e-mailu do naszej redakcji jeden z czytelników.

Skład SA139-002 kursował do tej pory w województwie zachodniopomorskim. Pociąg ma 9 lat, w pierwszy kurs pojechał 6 sierpnia 2013 roku. Obsługiwał niezelektryfikowane szlaki pomiędzy Szczecinem a Kołobrzegiem. W ubiegłym roku z województwa zachodniopomorskiego trafił do Kielc, a po kilku miesiącach spółka Polregio przeniosła go do województwa lubuskiego. Na naszych torach kursuje od... 18 maja. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości