Wiadomości

Kierowcy w końcu przejadą nowym fragmentem Spichrzowej

23 maja 2022, 09:01
fot. Marcin Kluwak
Jeszcze w tym tygodniu wykonawca udostępni dla ruchu nowy odcinek ul. Spichrzowej od Hejmanowskiej do Teatralnej. Zanim to się jednak stanie, musi wylać warstwę ścieralną asfaltu oraz uporządkować ulicę.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z układaniem pierwszej warstwy asfaltu na wysokości przystanku kolejowego. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Trwa wylewanie asfaltu na ostatnim odcinku nowej Spichrzowej".

Natomiast w tym tygodniu, firma Maldrobud planuje wylać warstwę ścieralną asfaltu i uporządkować ulicę. Ponadto będą prowadzone prace brukarskie oraz wykonane zostaną schody, łączące drogę z parkingiem przy teatrze. Planowane jest również wykonanie frezowania oraz rozbiórki nawierzchni na pozostałym odcinku drogi.

Na sam koniec ma zostać wprowadzone oznakowanie, które umożliwi przejazd samochodów nowo wybudowaną drogę. Należy pamiętać, że nowy fragment ul. Spichrzowej będzie drogą podporządkowaną i wyjeżdżając w ul. Hejmanowskiej trzeba będzie ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

Według pierwotnego inwestycja warta 4 mln 423 tys. 365,02 zł miała być gotowa do końca stycznia 2022 roku, później mówiono o połowie i końcówce marca. Natomiast ostatni termin to końcówka maja i tym razem zostanie dotrzymany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości