• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Mieszkańcy Zakanala doczekają się dużego marketu. Właśnie ruszyła budowa

21 maja 2022, 21:05
fot. Damian Pyta
Mieszkańcy Zakanala narzekali na brak dużego sklepu spożywczego, w którym mogliby zrobić zakupy. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Przy ul. Koniawskiej właśnie rozpoczęła się budowa marketu Dino. Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt, który wyrównuje teren.

W marcu do portalu gorzowianin.com zgłaszali się czytelnicy, którzy dopytywali się, co powstanie na działce przy ul. Koniawskiej i Granicznej. Mieszkańcy zastanawiali się czy zostanie tam wybudowana Biedronka, Dino, a może jakaś hala. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Czytelniczka: Co się buduje na Koniawskiej?".

Dlatego też wielu mieszkańców Zakanala było zawiedziony, kiedy dowiedziało się, że zostanie tam wybudowana hala ekspozycyjno-handlowa. - Szkoda, że nie powstanie tam porządny sklep - pisała czytelniczka Ilona. - Przydałby się nam na osiedlu porządny sklep. A Dino byłoby w sam raz - pisała czytelniczka Ewa. - Żeby zrobić większe zakupy trzeba jechać do Lidla na Grobla lub do Deszczna, bo na Zakanalu nie ma żadnego dużego sklepu - podkreślał z kolei Michał.

Jednak mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie mogły się doczekać budowy większego sklepu na Zakanalu. Właśnie przy ul. Koniawskiej 25c ruszyła budowa marketu Dino. Od kilku dni na miejscu pracuje ciężki sprzęt, który równa teren i przygotowuje go do dalszych prac. Następnie zostanie wylana ława fundamentowa i rozpocznie się stawianie murów. Można się spodziewać, że Dino na Koniawskiej zostanie otwarte jeszcze w 2022 roku lub najpóźniej na początku 2023 roku.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do biura prasowego sieci Dino, jednak ich odpowiedź zaskakuje. - Przykro mi, ale nie ujawniamy informacji dotyczących nowych i planowanych inwestycji firmy - odpowiedziała Aneta Kozal, referent ds. csr i komunikacji w Dino Polska S.A.

Jednak jak dowiedział się portal gorzowianin.com, sieć Dino Polska S.A. już od dłuższego czasu starała się o pozwolenie na budowę sklepu przy ul. Koniawskiej. Jednak w marca 2021 roku nie dostała zgody na budowę budynku handlowo-usługowego. Dlatego też firma ponownie wystąpiła z wnioskiem o pozwolenie na budowę i tym razem się udało.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości