• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tuż pod Gorzowem powstanie "Targ nad jeziorem"

17 maja 2022, 12:53
fot. Anna Kluwak
W ostatnią niedzielę maja nad jeziorem w Kłodawie ruszy „Targ nad jeziorem”. Będzie to miejsce, w którym będzie można kupić świeże i naturalne produkty prosto od producentów. Nie zabraknie pysznych wędlin, serów, miodów, chleba czy słodkich wypieków i lodów. Targ będzie czynny w każdą niedzielę w godz. 9-14.

W niedzielę 29 maja o godz. 9 nad jeziorem w Kłodawie, a dokładnie przy ul. Wojcieszyckiej 8 ruszy „Targ nad jeziorem”. Będzie to miejsce, gdzie będzie można zaopatrzyć w świeże oraz naturalne produkty różnego rodzaju, a wszystko to w jednym miejscu i czasie, a do tego bezpośrednio z rąk producentów.

Skąd w ogóle wziął się pomysł? - Prowadzimy podobne miejsce pod nazwą „Twój Zielony Targ” w Zielonej Górze. Mieliśmy wielu klientów z Gorzowa i okolic, którzy chwalili sobie nasz pomysł i dopytywali się czy coś takiego zamierzamy otworzyć również na północy województwa lubuskiego. Również dostawcy z północnej części regionu wskazywali, że przydałoby się takie miejsce nie tylko w Zielonej Górze. Dlatego podjęliśmy decyzję, że działamy i tym samym nad jeziorem w Kłodawie powstanie „Targ nad jeziorem” - opowiada Paula Lencewicz z Targu nad jeziorem.

Na ten moment swoje uczestnictwo potwierdziło 20 wystawców, natomiast z 10 kolejnymi trwa dopinanie ostatnich formalności. Jedno jest pewne, w ostatni weekend maja nad jeziorem w Kłodwie będzie po prostu pysznie. Będzie można zjeść śniadanie w pięknych okolicznościach przyrody. Na targu spotkamy lokalnych producentów z pysznym jedzeniem m.in. wędlinami, serami, miodami, chlebami, przetworami, słodkimi wypiekami czy lodami. Będzie strefa relaksu z leżakami oraz strefa dla dzieci.

„Targ nad jeziorem” będzie czynny w każdą niedzielę, przez cały rok w godz. 9-14. A wszystko dzięki temu, że będzie znajdował się w budynku. Natomiast w okresie letnim będzie również część zewnętrzna.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości