• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejni mieszkańcy dostają ostrzeżenia. Będą płacić 64 zł za odbiór śmieci?

17 maja 2022, 10:30, ak
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG6 prowadzi kilka kontroli w związku z nieprawidłową segregacją odpadów na terenie Gorzowa. Pod lupę zostały wzięte altany śmietnikowe przy ul. Walczaka, Poniatowskiego oraz Sucharskiego. Jeżeli gorzowianie dalej nie będą przestrzegać prawidłowej segregacji, to czeka ich kara. Podwyższenie stawki z 32 zł do 64 zł od osoby za odbiór śmieci

Wszyscy mieszkańcy Gorzowa mają obowiązek segregacji śmieci, jednak nie wszyscy przejmują się segregacją i ewentualnymi karami, przez co wrzucają śmieci gdzie popadnie, nie zwracając uwagi na to jaki jest to pojemnik. Dlatego też Związek Celowy Gmin MG6 wszczął kontrole w miejscach, gdzie gorzowianie za nic mają segregację. Należy pamiętać, że w blokach obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Jeżeli nawet jedna osoba nie segreguje śmieci, to i tak wyższą stawkę za odbiór śmieci zapłacą wszyscy mieszkańcy.

Jedna z takich kontroli została wszczęta jeszcze w kwietniu w przypadku mieszkańców bloku przy ul. Walczaka 18 D-H. Chociaż altana śmietnikowa jest zamykana na klucz, to panuje tam bałagan i daleko jest do prawidłowej segregacji. Dlatego też Wspólnota Mieszkaniowa „Locum” wysłała do mieszkańców pismo, w którym poinformowała, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, to opłata za odbiór śmieci wzrośnie do 64 zł od osoby. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Mieszkańcy nie segregują prawidłowo śmieci. Stawka za odpady może wynieść nawet 64 zł!”.

Natomiast na początku maja pismo z ostrzeżeniem o nieprawidłowej segregacji dostali mieszkańcy bloków przy ul. Poniatowskiego 1-3 na os. Dolinki. W tym przypadku mieszkańcy nie zgadzają się z pismem od Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki, która poinformowała ich, że opłata za śmieci może wzrosnąć do 64 zł. Gorzowianie mieszkający na Dolinkach podkreślają, że oni segregują swoje odpady, natomiast nie mają wpływu na to, że inne osoby podrzucają śmieci do ich pojemników. Zdarza się, że wieczorami podjeżdżają nawet busy i nieznane osoby wyrzucają odpady do ich pojemników.

Natomiast w połowie maja kolejna kontrola została wszczęta przy ul. Sucharskiego 13 na osiedlu Górczyn. Mieszkańcy zostali o tym fakcie poinformowani za pomocą kartki, która została przyczepiona na wejściu do altany śmietnikowej.

"Zarząd Nieruchomości nr 2 SM "Górczyn" informuje, że otrzymaliśmy informację wraz z ostrzeżeniem z ZCG MG6 o nieprawidłowo prowadzonej segregacji odpadów w altanie śmietnikowej przy ul. Sucharskiego 13. W pojemnikach na papier obecne były tworzywa sztuczne i metale. Powtórzenie się takie sytuacji w następujących po sobie odbiorach może spowodować podwyższenie opłaty za gospodarowanie odpadami z 32 zł na 64 zł za osobę. Prosimy o poważne potraktowanie ostrzeżenia oraz zgodną z regulaminem selekcję odpadów" – czytamy w ogłoszeniu skierowanym do mieszkańców.

Czy zapadła już jakaś decyzja w sprawie podwyżki opłat za śmieci? - Cały czas trwają kontrole – komentuje Anna Pająk ze Związku Celowego Gmin MG6.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości