• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Majówkowa impreza w zrewitalizowanym parku Róż

16 maja 2022, 10:37
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 21 maja w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż odbędzie się majówkowa impreza, której celem jest pokazanie, jaką przemianę przeszedł park. Będą animacje dla dzieci, quiz wiedzy o parku czy spektakl edukacyjny.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż nie poszła tak, jak powinna. Już od początku roku mieszkańcy Gorzowa wskazywali szereg fuszerek oraz niedociągnięć w parku. Schodząca farba z pergoli oraz stojąca woda na nowo wybudowanych schodach – to dwie najbardziej rzucające się w oczy usterki w zrewitalizowanym parku Róż. Wykonawca został zobowiązany to usunięcia usterek o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Trwa naprawa usterek w parku Róż. Czy wykonawca dostanie karę?”.

Teraz władze Gorzowa w parku, którego rewitalizacja kosztowała 5 mln 999 tys. zł organizują imprezę pod nazwą „Majówka w Parku Wiosny Ludów”. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 13-17. - Celem wydarzenie jest informowanie i promocja projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa Wielkopolskiego poprzez uporządkowanie i zagospodarowanie wybranych terenów przestrzeni publicznej”. Zapraszamy do punktu informacyjnego dotyczącego tego projektu – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Na osoby, które wybiorą się w sobotę do parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż czekają animacje dla dzieci, quiz wiedzy o parku, interaktywny spektakl edukacyjny „Anna Eko”, zdrowy poczęstunek, bookcrossing i czytanie bajek z aktorką Małgorzatą Kocik.

Wspólnie z mieszkańcami została także przygotowana wystawa fotograficzna zdjęć wykonanych w parku Wiosny Ludów do końca lat 80. XX wieku. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne i powiększone zdjęcia, które ukazują historię parku.

PROGRAM MAJÓWKOWEJ IMPREZY W PARKU RÓŻ

godz. 13 - Przywitanie uczestników, przedstawienie atrakcji dnia, otwarcie wystawy zdjęć, rozpoczęcie zmagań w quizie wiedzy o parku

godz. 13.15 - Interaktywny spektakl edukacyjny „Anna Eko”

godz. 14.15 - Wspólny eko-taniec, nauka eko-rymowanek

godz. 14.30 - Czytanie bajki przez Małgorzatę Kocik

godz. 14.45 - Quiz o parku – runda I

godz. 15 - Czytanie bajki przez Małgorzatę Kocik

godz. 15.15 - Eko-Spartakiada Rodzinna

godz. 16.15 - Quiz o parku – runda II

godz. 16.30 - Rozwiązanie konkursów, wspólny taniec na pożegnanie

godz. 17 - Zakończenie imprezy

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości