• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Wykonawca miał problemy. W końcu ruszy z montażem oświetlenia murawy

12 maja 2022, 12:23, ak
fot. Marcin Kluwak
Modernizacją oświetlenia stadionu żużlowego, w ramach której zostanie doświetlona murawa zajmuje się firma z Międzyrzecza za kwotę 600 tys. zł. Wykonawca miał braki w niezbędnej dokumentacji projektowej i dopiero w środę złożył projekt. Teraz ma zielone światło do rozpoczęcia prac. Musi się spieszyć, bo ma czas do końca czerwca 2022 roku na montaż lamp.

W marcu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie rozstrzygnął przetarg na doświetlenie murawy stadionu żużlowego, który wygrała firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza. Był to czwarty przetarg - wszystkie poprzednie kończyły się fiaskiem. Firma ma zamontować dodatkowe lampy za kwotę 600 tys. zł brutto. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Oświetlenie murawy stadionu żużlowego za 600 tys. zł”.

Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 30 czerwca 2022 roku na modernizację oświetlenia stadionu żużlowego. Mamy prawie połowę maja, więc postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają prace związane z montażem dodatkowych lamp na stadionie. W końcu pod koniec kwietnia zostały dostarczone lampy oraz niezbędne okablowanie.

- Wykonawca ma opóźnienie z przedstawieniem projektu. Dopiero w środę 11 maja złożył niezbędne dokumenty. Wcześniej miał braki w niezbędnej dokumentacji. To nie jest tak, że on może sobie montować co chce. Najpierw musi zostać zatwierdzony projekt wykonawczy, dopiero wówczas można ruszyć z jakimikolwiek pracami. Złożył kompletną dokumentację, więc ma zielone światło do działania – komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Tym samym możemy się spodziewać, że montaż lamp na stadionie przy ul. Śląskiej rozpocznie się w ciągu najbliższych dni. W końcu, czasu na prace nie zostało zbyt wiele. - Mamy nadzieję, że wykonawca zdąży w wyznaczonym terminie – podkreśla Rój.

Skąd w ogóle potrzeba doświetlenia murawy stadionu żużlowego? Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów. To wymogi telewizji, która transmituje zawody żużlowe na żywo.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości