Wiadomości

Wykonawca miał problemy. W końcu ruszy z montażem oświetlenia murawy

12 maja 2022, 12:23, ak
fot. Marcin Kluwak
Modernizacją oświetlenia stadionu żużlowego, w ramach której zostanie doświetlona murawa zajmuje się firma z Międzyrzecza za kwotę 600 tys. zł. Wykonawca miał braki w niezbędnej dokumentacji projektowej i dopiero w środę złożył projekt. Teraz ma zielone światło do rozpoczęcia prac. Musi się spieszyć, bo ma czas do końca czerwca 2022 roku na montaż lamp.

W marcu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie rozstrzygnął przetarg na doświetlenie murawy stadionu żużlowego, który wygrała firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza. Był to czwarty przetarg - wszystkie poprzednie kończyły się fiaskiem. Firma ma zamontować dodatkowe lampy za kwotę 600 tys. zł brutto. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Oświetlenie murawy stadionu żużlowego za 600 tys. zł”.

Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 30 czerwca 2022 roku na modernizację oświetlenia stadionu żużlowego. Mamy prawie połowę maja, więc postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają prace związane z montażem dodatkowych lamp na stadionie. W końcu pod koniec kwietnia zostały dostarczone lampy oraz niezbędne okablowanie.

- Wykonawca ma opóźnienie z przedstawieniem projektu. Dopiero w środę 11 maja złożył niezbędne dokumenty. Wcześniej miał braki w niezbędnej dokumentacji. To nie jest tak, że on może sobie montować co chce. Najpierw musi zostać zatwierdzony projekt wykonawczy, dopiero wówczas można ruszyć z jakimikolwiek pracami. Złożył kompletną dokumentację, więc ma zielone światło do działania – komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Tym samym możemy się spodziewać, że montaż lamp na stadionie przy ul. Śląskiej rozpocznie się w ciągu najbliższych dni. W końcu, czasu na prace nie zostało zbyt wiele. - Mamy nadzieję, że wykonawca zdąży w wyznaczonym terminie – podkreśla Rój.

Skąd w ogóle potrzeba doświetlenia murawy stadionu żużlowego? Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów. To wymogi telewizji, która transmituje zawody żużlowe na żywo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości