• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Prace na Mieszka I potrwają dłużej. Kiedy wrócą tramwaje na os. Piaski?

12 maja 2022, 08:51
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Później niż zakładano zakończą się prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I. Zamiast w maju, inwestycja zakończy się w lipcu 2022 roku. Wszystko przez dodatkowy etap na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Poślizg w inwestycji oznacza również późniejsze uruchomienie tramwajów na os. Piaski.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Jeszcze niedawno miasto mówiło się o tym, że cała inwestycja wraz z nowym etapem, który obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego ma zakończyć się do 26 maja. Teraz już wiadomo, że ten termin jest nieaktualny.

- Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I byłaby planowo skończona zgodnie z pierwotnymi założeniami. Jednak zakres inwestycji został zwiększony o przebudowę torowiska na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Al. ks. Andrzejewskiego i ul. Kazimierza Wielkiego. Zwiększenie zakresu inwestycji wymagało reorganizacji ruchu w ciągu tych ulic i wykluczenie części pasów ruchu. Aktualnie ku końcowi zmierzają prace na południowym pasie ruchu, w czerwcu ruch zostanie przełożony na pas północny. Finalna realizacja przebudowy niniejszego skrzyżowania pozwoli zamknąć całą przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I, a co za tym idzie zakończyć inwestycję. Będzie to miało miejsce w lipcu 2022 roku – komentuje Wiesław Ciepiela.

Przesunięcie terminu z maja na lipiec oznacza również poślizg w uruchomieniu linii tramwajowej na os. Piaski. W momencie, kiedy prace na Chrobrego i Mieszka I miały zakończyć się w maju, miasto zapowiadało, że tramwaj wróci na os. Piaski w lipcu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Tramwaje na os. Piaski wrócą w wakacje 2022”.

Teraz, kiedy roboty na skrzyżowaniu zostaną wydłużone o dwa miesiące, również uruchomienie linii tramwajowej nr 2 i 3 zostanie przełożone. To oznacza, że tramwaj na os. Piaski wróci najwcześniej w sierpniu lub wrześniu 2022 roku. W międzyczasie będą musiały się odbyć testy nowego torowiska tramwajowego na przebudowanej ul. Chrobrego i Mieszka I.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

1/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

2/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

2/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

3/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

3/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

4/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

4/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

5/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

5/5 Przebudowa skrzyżowania Mieszka I/Kazimierza Wielkiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości