• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Barka Królowa Jadwiga szuka nowego właściciela

11 maja 2022, 09:30
fot. Marcin Kluwak
Na dwóch popularnych serwisach ogłoszeniowych pojawiła się oferta kupna Barki "Królowa Jadwiga", która stoi zacumowana przy Bulwarze Wschodnim w Gorzowie. Właściciele chcą sprzedaż barkę za niespełna 2 mln zł. Cena podlega negocjacji.

Barka Królowa Jadwiga stoi zacumowana przy Bulwarze Wschodnim od 2014 roku. Od tamtej pory działa w niej lokal gastronomiczny, który stał się jednym z kultowych i ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Gorzowa. W końcu przyjemnie jest się wybrać na piwo lub drinka ze znajomymi i posiedzieć na górnym pokładzie skąd rozpościera się widok na rzekę Wartę i nadwarciańskie bulwary.

Teraz, każdy kto ma w swojej kieszeni niespełna 2 mln zł może zostać nowym właścicielem barki „Królowa Jadwiga”. Wszystko przez to, że pani Jadwiga wraz z mężem Jakubem do których należy barka, postanowili ją sprzedać. Oferta sprzedaży pod nazwą „Restauracja Pub Lokal Gastronomiczny - Barka Motorowa z Knajpą” pojawiła się na popularnym serwisie ogłoszeniowym olx oraz otodom. Cena? 1 mln 852 tys. zł. Jak zaznaczają właściciele, cena podlega negocjacji.

Skąd decyzja o sprzedaży? Właściciele do tej pory inwestowali w „Królową Jadwigę” wszystkie swoje oszczędności i poświęcali jej każdą wolną chwilę. Natomiast teraz są już na emeryturze i chcą po prostu odpocząć, dlatego też zdecydowali się sprzedać barkę.

- Sprzedajemy w pełni funkcjonalny lokal z historią i duszą związany z Gorzowem, ale z możliwością jego przemieszczenia o własnych siłach można powiedzieć że gdziekolwiek się chce, oczywiście tam gdzie jest rzeka czy w Polsce czy w Europie Zachodniej. Dla zachęty powiem, że jedyne opłaty na rzece to podatek denny płatny raz w roku w niewygórowanej kwocie – opowiada pan Jakub, właściciel barki.

Barka „Królowa Jadwiga” jest w pełni sprawna i posiada dwa silniki w celu jej przemieszczania oraz posiada wszystkie aktualne dokumenty żeglugowe do 2026 roku z możliwością ich dalszego przedłużenia. Całkowita powierzchnia barki to około 400 m.kw. Pokład główny to dwie sale, bar, zaplecze, kuchnia oraz toalety dla gości i pracowników. Natomiast pokład górny ma powierzchnią 200 m.kw. Jest to największy ogródek piwny w Gorzowie, który funkcjonuje przez cały rok.

Jak podkreślają właściciele, barka jest przygotowana na wszystkie warunki pogodowe i hydrologiczne. Posiada centralne ogrzewanie sterowane zdalnie nawet z drugiego krańca świata, posiada klimatyzację oraz monitoring. Co istotne, są możliwości rozbudowy, przebudowy/powiększenia, modernizacji bez projektów budowlanych i zezwoleń.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości