• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Znów będzie boom na ogródki gastronomiczne w Gorzowie

10 maja 2022, 09:31
fot. archiwum
Trzeci rok z rzędu gorzowscy restauratorzy będą płacili symboliczny 1 grosz za zajęcie 1 metra kwadratowego pasa drogowego pod utworzenie ogródka gastronomicznego. Tylko do tej pory miasto wydało 14 wniosków o utworzenie ogródków gastronomicznych, z czego 3 to zupełnie nowe miejsca, których wcześniej nie było.

Branża gastronomiczna może odetchnąć z ulgą, ponieważ wiosna 2022 będzie pierwszym sezonem od dwóch lat bez żadnych obostrzeń i restauracje, kawiarnie i puby mogą działać na pełnych obrotach. Dlatego już teraz, wielu restauratorów szykuje się do otwarcia swoich ogródków gastronomicznych.

W ubiegłym roku był prawdziwy boom na ogródki o czym informowaliśmy w artykule "Gorzów: Boom na ogródki gastronomiczne w mieście". Zapowiada się, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło już kilkanaście wniosków o zajęcie pasa drogowego.

- Do tej pory do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło 10 wniosków o zajęcie pasa drogowego oraz 4 wnioski o odpłatne udostępnienie gruntu drogi wewnętrznej w celu ustawienia ogródka. Na terenie miasta pojawią się trzy zupełnie nowe ogródki gastronomiczne. Będzie to ogródek przy lokalu Sowa na Starym Rynku, wzdłuż chodnika przy ul. Dworcowej pojawią się stoliki dla klientów lokalu Trzy Światy, natomiast przy skrzyżowaniu ul. Starej i Strzeleckiej tuż przy wejściu do parku Wiosny Ludów powstaje kawiarnia Stara Cafe – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto zachęca gorzowskich restauratorów do tworzenia kolejnych ogródków gastronomicznych, dlatego trzeci rok z rzędu utrzymuje symboliczną opłatę za zajęcie pasa drogowego lub udostępnienia gruntu drogi wewnętrznej. Ta symboliczna opłata wynosi 1 grosz za 1 metr kwadratowy ogródka.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na terenie Gorzowa działały 22 ogródki gastronomiczne. Można więc śmiało przypuszczać, że takich miejsc w tym roku będzie zdecydowanie więcej. Po pierwsze ze względu na to, że do magistratu wpłynęły trzy nowe wnioski, a po drugie na otwarcie wciąż czekają kolejne lokale w niszach na nadwarciańskich bulwarach. Do tej pory działa tam restauracja Livingroom oraz Bulwar Sport Pub. Natomiast do otwarcia szykuje się restauracja Rattan oraz Santa Fee.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości