• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Nie będzie rządowych pieniędzy na kolej w lubuskim

20 kwietnia 2022, 12:55
Rządowe pieniądze znów ominą Gorzów i północną część regionu. Były szumne zapowiedzi, konferencje prasowe, plany i zapewnienia. Skończył się jak zwykle na niczym, bo według ostatnich informacji, rządowy program Kolej Plus skutecznie ominie nasze województwo.

Nie będzie budowy zapowiedzianej linii kolejowej do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej usytuowanej pomiędzy Gorzowem a Baczyną, nie będzie też  rewitalizacji szlaku ze Skwierzyny do Międzychodu. Co ciekawe, modernizacji doczeka się linia 368 na odcinku Międzychód - Szamotuły. Ale województwo lubuskie, jak i Gorzów nie uszczkną nawet złamanego grosza z  całej puli 5,5 miliarda złotych, powiększonej właśnie przez premiera do 11 miliardów złotych!

Przetargi na przebudowę, elektryfikację, rewitalizacje linii kolejowych ruszą w całej Polsce jeszcze w tym roku. Łącznie zrealizowane zostaną 34 projekty, które obejmą 1203 kilometry linii kolejowych. Z tych pieniędzy będą mogły korzystać samorządy, które zgłosiły swoje projekty i zakwalifikowały się one do finalnej listy programu. 85% kosztów najważniejszych kosztów budowy będzie finansowanych właśnie z budżetu państwa – reszta, przez samorządy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości