Wiadomości

Jak przestać podjadać? 5 trików, które szybko wejdą Ci w nawyk

14 kwietnia 2022, 12:08, red, 21
Podjadanie to częsty problem, który może stać się przyczyną braku efektów odchudzania, zwiększeniem masy ciała, gorszego samopoczucia i wielu innych problemów. Powodów podjadania jest wiele, ale to właśnie poznanie przyczyny tego zjawiska pozwala skutecznie z nim walczyć. Choć można leczyć objawy, to dopiero poznanie źródła problemu umożliwia jego rozwiązanie. W związku z tym poniżej znajduje się 5 zachowań, które pomogą w porzuceniu podjadania na rzecz zdrowej diety.

Jak przestać podjadać? Zacznij obserwować swoje nawyki żywieniowe

Aby zmienić zachowanie, na początku należy je poznać. W związku z tym w pierwszej kolejności należy wdrożyć obserwację mechanizmu podjadania. Pomocny może być w tym dzienniczek świadomego jedzenia, czyli po prostu zeszyt, w którym należy zapisać częstotliwość podjadania, ilość zjedzonego jedzenia, sytuacje, w których zdarza się to najczęściej. Te pytania pomocnicze pozwolą lepiej poznać mechanizm działania i zrozumieć towarzyszące mu schematy (szczególnie emocje, bodźce zachęcające do podjadania). Wnioski mogą być bardzo ciekawe. Nieplanowane przekąski często maja związek z nudą, zajadaniem stresu czy chęcią poprawy nastroju. Niezwykle częste jest zajadanie emocji i to nie zawsze tych rozumianych jako trudne (złość, lęk czy strach).

5 trików, które pozwolą Ci przestać podjadać w ciągu dnia

Proste czynności, które pozwolą Ci być sytym i odrzucić podjadanie? Okazuje się, że podjadanie może przestać być problemem, jeśli wprowadzimy drobne zmiany w naszym życiu. Oto 5 pomocnych tricków, które szybko wejdą ci w nawyk i pomogą w walce z podjadaniem:

Miej butelkę wody pod ręką

Obserwacja w wielu przypadkach wykazuje, że dostarczamy organizmowi zbyt małą ilość płynów. Jeśli jest ich mniej niż 1500 ml na dobę, to może się okazać, że zamiast jeść, chce nam się po prostu pić. W związku z tym należy zadbać o optymalne nawodnienie organizmu. Wzrost ilości płynów powinien przynieść natychmiastową poprawę. Przede wszystkim należy pić wodę, ale również soki owocowe czy herbaty ziołowe. Pomoże w tym butelka wody, która znajduje się w pobliżu i przypomina o regularnej konieczności nawadniania organizmu. Butelki i bidony na wodę w najlepszych cenach znajdziesz w gazetkach promocyjnych

Zajmij czymś ręce

Wiele osób podjada, ponieważ potrzebuje zająć czymś ręce. Często jest to reakcja stresowa, dlatego zamiast sięgać po kolejną słodką przekąskę, warto wybrać kostkę rubika, gniotka lub piłeczkę rehabilitacyjną. Ugniatanie przedmiotów wykazuje działanie odprężające oraz poprawia sprawność dłoni i nadgarstków. Jest również absorbujące, dlatego pozwala zapomnieć - choć na chwilę - o pokusie podjadania.

Unikaj dostępu do kuszących przekąsek

"Co z oczu, to z serca" to przysłowie można bezpośrednio odnieść do problemu podjadania. Najprostszym rozwiązaniem, ab uniknąć podjadania jest brak przekąsek w zasięgu wzroku i ręki. Zakupy należy zatem planować, w czym pomocna może być gazetka Gram Market. Tworząc listę zakupów, należy zrezygnować ze wszystkich przekąsek, planując tylko główne posiłki. Jeśli znajdują się one w domu, można je komuś oddać lub schować w takie miejsce, aby nie znajdowały się na linii wzroku. Im mniejsza pokusa, tym łatwiej jest działać. Trudno się jej jednak oprzeć, gdy pod ręką mamy chrupiące ciasteczka.

Regularnie używaj cynamonu

Cynamon skutecznie zaspokaja chęć na słodycze. Można go dodać do porannej owsianki, jogurtu, a nawet kawy. Ponadto doskonale wspomaga spalanie tłuszczu, dzięki czemu szybciej można pozbyć się oponki.

Wypij napar imbirowy

Imbir rozgrzewa i wpływa na wytwarzanie hormonu zwanego greliną, odpowiadającego za uczucie głodu. Badania naukowe wskazują, że napar ze świeżego korzenia imbiru powstrzymuje głód między posiłkami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości