• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z objazdami w centrum tuż przed Wielkanocą!

11 kwietnia 2022, 10:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa. Tuż przed świętami Wielkanocnymi, w piątek 15 kwietnia zostanie otwarte dla ruchu całe skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Ponadto zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo koło katedry i buspasy.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że jeszcze przez przed Świętami Wielkanocnymi mają zakończyć się prace w centrum Gorzowa, co oznacza, że kierowcy będą już mogli w pełni korzystać ze skrzyżowania przy Letniej oraz koło katedry.

Wykonawca poinformował właśnie, że postęp prac przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I pozwala na otwarcie skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Skrzyżowanie zostanie otwarte w piątek 15 kwietnia – to oznacza koniec objazdów.

Ruch możliwy będzie w każdej relacji, jednak ze względu na prowadzenie prac na ciągach pieszych na razie udostępniony zostanie jeden pas ruchu dla każdej relacji. Zmiana usprawni komunikację w centrum miasta i spowoduje likwidację objazdów. Na pierwotne trasy wrócą autobusy MZK, a przystanki tymczasowe zostaną zlikwidowane.

Nastąpi przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniach i ulicach sąsiednich czyli:

- usunięcie ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego – Chrobrego i uruchomienie sygnalizacji świetlnej;

- likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Kosynierów Gdyńskich;

- likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Chrobrego, a także przywrócenie pierwotnego układu pasów ruchu na moście Staromiejskim i ulicy Chrobrego.

Zaplanowano także otwarcie przejazdu w ciągu ulic Łokietka przez deptak na Bolesława Chrobrego. Przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Łokietka na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Chrobrego. Odcinek do Armii Polskiej będzie funkcjonował jako dwukierunkowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości