• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Co zostanie wybudowane przy wjeździe na os. Europejskie? [zdjęcia]

11 kwietnia 2022, 10:25
fot. Marcin Kluwak
Od kilku dni trwa grodzenie działki przy ul. Brukselskiej i Myśliborskiej w Gorzowie. Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się, co tam powstanie. Jak się okazuje, deweloper, który jest właścicielem działki zamierza tam wybudować nowe bloki mieszkalne.

- Co budują na działce przy Myśliborskiej i Brukselskiej na os. Europejskim? Zaczęli już grodzic teren. Wiadomo co tam będzie się działo? - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Mateusz. - Co się dzieje na wjeździe na os. Europejskie? Od samego rana grodzą teren, gdzie są obecnie krzaki i drzewa – pyta się z kolei czytelniczka Monika.

Chodzi dokładnie o działkę o powierzchni 1,7 ha przy ul. Brukselskiej, która znajduje się po lewej stronie przy wjeździe na os. Europejskie z ronda Myśliborskiego. Grodzenie terenu rozpoczęło się w piątek 8 kwietnia od strony ul. Brukselskiej vis a vis Biedronki, natomiast w poniedziałek 11 kwietnia działka jest grodzona za pomocą drewnianych pali od strony ul. Myśliborskiej. Wszystko po to, aby zabezpieczyć przyszły plac budowy.

Co zatem zostanie tam wybudowane? Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, na atrakcyjnej działce przy wjeździe na osiedle powstaną... kolejne bloki mieszkalne. Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się 23 lutego radni przyjęli uchwałę w sprawie „miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa dla obszaru położonego u zbiegu ul. Myśliborskiej i Brukselskiej”. Wszystko przez to, że deweloper, który jest właścicielem działki zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wnioskiem o zmianę obowiązujących ustaleń planistycznych z funkcji usługowej na mieszkaniową wielorodzinną, a także z potrzeby ustalenia i wypracowania zasad zabudowy i zagospodarowania tego obszaru.

Zgodnie z przyjętym planem, działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem zabudowy usługowej. Bloki mogą zostać wybudowane maksymalnie na 40% powierzchni działki budowlanej. Według planu, dopuszcza się lokalizację usług wyłącznie w parterze i muszą mieć charakter usług nieuciążliwych. Wysokość zabudowy ma mieścić się w granicach od 12 do 22 metrów. Dojazd do nowych bloków będzie odbywał się ul. Brukselską od strony ronda Myśliborskiego.

Kiedy rozpoczną się pierwsze prace przy budowie nowych bloków. Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

1/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

2/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

2/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

3/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

3/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

4/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

4/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

5/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

5/5 Deweloper grodzi działkę przy ul. Brukselskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości