• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tak wygląda remont fontanny w parku Kopernika [zdjęcia]

1 kwietnia 2022, 09:13
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Od dwóch tygodni trwają prace związane z remontem fontanny w parku Kopernika. Wykonawca oczyścił już "grzybki" oraz wyburzył tryskacze, czyli tzw. "zodiaki". Jednak przed nim jeszcze sporo pracy. Fontanna powinna być gotowa w czerwcu 2022 roku.

Przetarg na remont fontanny w parku Kopernika wygrała firma Water Control z Rawicza. W połowie marca wykonawca ogrodził plac budowy i ruszył z pracami. Koszt inwestycji to 676 tys. 500 zł.

Jaki jest postęp prac po dwóch tygodniach? Okazuje się, że wykonawca zrobił już całkiem sporo. Wyburzone zostały 24 sztuki betonowych tryskaczy tzw. "zodiaków", które znajdowały się na około fontanny. Ponadto zostały oczyszczone "grzybki" lub jak kto woli "talerze". Czeka je jeszcze piaskowanie.

Przed firmą Water Control jeszcze roboty związane z remontem niecki fontanny, renowacja dysz czy też remont murku wokół fontanny. Wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego będzie musiała zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Natomiast murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego.

W ramach inwestycji zostanie również rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożona nowa z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe będą w dwóch kolorach - szare jasne to wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne to wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Wykonawca ma trzy miesiące na realizację inwestycji. To oznacza, że fontanna powinna odzyskać swój blask i być gotowa w czerwcu 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Remont fontanny w parku Kopernika

1/5 Remont fontanny w parku Kopernika

2/5 Remont fontanny w parku Kopernika

2/5 Remont fontanny w parku Kopernika

3/5 Remont fontanny w parku Kopernika

3/5 Remont fontanny w parku Kopernika

4/5 Remont fontanny w parku Kopernika

4/5 Remont fontanny w parku Kopernika

5/5 Remont fontanny w parku Kopernika

5/5 Remont fontanny w parku Kopernika

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości