• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Fontanna w parku Kopernika odzyska swój blask. Właśnie ruszył remont [zdjęcia]

15 marca 2022, 09:32
Teren został ogrodzony, więc wykonawca może ruszyć do pierwszych prac związanych z remontem fontanny w parku Kopernika. A tych jest naprawdę sporo. Koszt inwestycji to ponad 670 tys. zł.

Wraz z początkiem tygodnia został ogrodzony teren wokół fontanny w parku Kopernika. To oznacza, że firma Water Control z Rawicza, która wygrała przetarg właśnie rusza z remontem fontanny. A pracy jest naprawdę sporo.

W ramach inwestycji zostanie rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożona nowa z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe będą w dwóch kolorach - szare jasne to wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne to wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto wykonawca będzie musiał wyremontować nieckę fontanny i wymienić 24 sztuki betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

Firma Water Control będzie musiała zająć się również remontem murku okalającego nieckę fontanny, a wierzchnią część murka wykonaną z kamienia naturalnego będzie musiała wyczyścić myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego.

Koszt remontu fontanny to  676 tys. 500 zł. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości