Wiadomości

To już pewne. W Gorzowie powstaną dwa sklepy Aldi

19 marca 2022, 18:50
fot. Anna Kluwak
Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytywali się, co powstanie w pawilonie przy ul. Piłsudskiego. W końcu możemy oficjalnie potwierdzić, że otworzy się tam sklep Aldi. Tym samym w Gorzowie powstaną dwa sklepy Aldi – na os. Górczyn oraz przy ul. Warszawskiej.

W styczniu portal gorzowianin.com informował o tym, że w Gorzowie powstanie pierwszy dyskont sieci Aldi. Niemiecki dyskont ma zostać wybudowany na działce przy ul. Warszawskiej pomiędzy rondem Santockim, a skrzyżowaniem z ul. Głowackiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "W Gorzowie zostanie wybudowany Aldi i Max Burgers".

Wówczas w sieci pojawiły się plotki, że sklep Aldi ma powstać również w pawilonie przy ul. Piłsudskiego, gdzie jeszcze do niedawna mieścił się sklep Komfort czy RTV Euro AGD. W tej sprawie nasza redakcja otrzymywała mnóstwo wiadomości od czytelników. Dlatego jeszcze w styczniu portal gorzowianin.com zwrócił do biura prasowego sieci Aldi z prośbą o komentarz w tej sprawie. Zapytaliśmy się czy to prawda, że sklep Aldi znajdzie się przy ul. Piłsudskiego. - Niestety nie mogę potwierdzić tych informacji – odpisała na naszego maila w styczniu Dominika Juszczyk, menadżer ds. komunikacji w firmie Aldi.

Jak się jednak okazało, w pawilonie przy ul. Piłsudskiego powstanie ostatecznie dyskont spożywczy niemieckiej sieci. Firma Aldi sp. z.o.o. złożyła 3 marca wniosek o "przebudowę wraz rozbudową budynku handlowo-usługowego" przy ul. Piłsudskiego. Inwestor został właśnie wezwany do uzupełnienia dokumentów.

Jeżeli firma uzupełni braki formalne i otrzyma pozwolenie na przebudowę budynku, wówczas przystąpi do prac adaptacyjnych. A roboty będzie sporo. W końcu trzeba będzie przebudować praktycznie cały środek pawilonu, a do tego zająć się pracami na zewnątrz budynku. Jednak otwarcia sklepu Aldi na os. Górczyn możemy spodziewać się jeszcze w 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości