Wiadomości

Gorzów: Pierwszych 100 uchodźców z Ukrainy ma już numery PESEL

18 marca 2022, 12:20
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przez dwa dni w punkcie wsparcia w Urzędzie Miasta Gorzowa aż 100 uchodźców z Ukrainy otrzymało numer PESEL. To gwarantuje im dostęp do świadczeń socjalnych i zdrowotnych oraz możliwość rozpoczęcia pracy.

Od środy 16 marca punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w Gorzowie rozpoczął pracę w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa. Równocześnie ruszyła procedura nadawania numerów PESEL obywatelom Ukrainy. Według nieoficjalnych informacji, w Gorzowie przebywa obecnie około 6-8 tys. uchodźców z Ukrainy.

Tylko przez dwa dni – środę 16 marca i czwartek 17 marca - blisko 100 uchodźców z Ukrainy złożyło wniosek i otrzymało numer PESEL. Posiadanie numeru PESEL pomoże uchodźcom w procedurze uzyskania świadczeń związanych z opieką zdrowotną czy socjalną, a także ułatwi zapisanie dziecka do szkoły, czy podjęcie zatrudnienia.

- Oczekującym na nadanie numeru PESEL wydawane są numerki i obowiązuje ich jedna kolejka. W drugiej stoją osoby zainteresowane pozostałą ofertą Punktu; pomocą w zakresie opieki socjalnej, edukacyjnej dla dzieci, w sprawie pracy i bezpłatnego transportu miejskiego. Obsługa odbywa się sprawnie – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego zrobienia zdjęcia, które jest wymagane wraz z wnioskiem o nadanie numeru PESEL. Punkt wsparcia uchodźców z Ukrainy w Gorzowie działa w godzinach pracy Urzędu Miasta: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 8.00 do 15.30, we wtorki w godz. od 8.00 do 16.30, a w piątki od 8.00 do 14.30.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości