• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Radni podjęli decyzję. Szkoła Podstawowa nr 7 zostanie zlikwidowana

23 lutego 2022, 16:45
fot. archiwum
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni głosowali nad uchwałą w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Gorzowie. Uchwała została podjęta i podstawówka zostanie zlikwidowana stopniowo. Na początek zostanie zawieszona rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2022/2023.


W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa chcą zlikwidować Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Estkowskiego. Miasto zamierza likwidować podstawówkę stopniowo. Na początek ma zostać zawieszona rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2022/2023. Proces likwidacji podstawówki ma zakończyć się w 2029 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzów: Miasto chce zlikwidować Szkołę Podstawową nr 7".

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 23 lutego radni zajęli się uchwałą w sprawie likwidacji szkoły. Jednak zanim rozpoczęła się dyskusja na ten temat, dyrektorka wydziału edukacji oraz jej zastępczyni przedstawiły prezentację na temat szkół i demografii w placówkach w ciągu ostatnich kilkunastu latach oraz tego, jak ma wyglądać przyszłość gorzowskiej edukacji.

- Napisaliście Państwo w uzasadnieniu, że likwidacja zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród dzieci najmłodszych poprzez oddzielenie ich od młodzieży licealnej. Przypominam, że trzy lata temu podnosiliśmy tę kwestię przy przenoszeniu liceum do podstawówki. Zastanawiam się czy przez te ostatnie lata pojawiły się jakieś problemy, ponieważ jako radni nie otrzymywaliśmy takich sygnałów – mówi radny Radosław Wróblewski. - Wydaje mi się, że rodzice nie do końca rozumieją tę uchwałę – podkreślała z kolei radna Paulina Szymotowicz.

- Faktycznie zostaliśmy źle zrozumieni w tym uzasadnieniu. Najpierw pokazaliśmy w nim, jak drastycznie spada liczba uczniów, którzy trafiają do tej szkoły, a którzy są zameldowani w obwodzie. Brak zaufania rodziców spowodował, że wysyłali dzieci do innych szkół. Jest to niefortunne sformułowane, chodzi tutaj o to, że dzieci będą się uczyły wyłącznie w miejscu, gdzie są uczniowie szkoły podstawowej. Nie dochodziło tam nigdy do żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Rodzice docenili, że umiejętnie rozdzielono dzieci od młodzieży. W uzasadnieniu uchwały wyraźnie wskazujemy propozycję likwidację szkoły na rok 2029. Wszystkie te klasy, które funkcjonują w tym zespole, będą mogły skończyć podstawówkę w tym miejscu. Nie ma mowy o przeniesieniu uczniów na siłę gdziekolwiek – tłumaczył z kolei Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji.

Ostatecznie 18 radnych było za podjęciem uchwały w sprawie stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Estkowskiego w Gorzowie, 3 radnych było przeciw, 3 wstrzymało się, a 1 radny nie oddał głosu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości