• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Nowoczesne osiedle Słowiańskie powstaje na byłych poligonach

13 marca 2022, 19:07
fot. Eurotechnika
Na początek zostaną wybudowane trzy bloki, ale docelowo ma powstać całe, nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Firma Eurotechnika buduje za Leroy Merlin osiedle Słowiańskie. Natomiast na przełomie maja i czerwca zajmie się budową drogi dojazdowej na powstających bloków.

Tereny popoligonowe w Gorzowie są atrakcyjnym terenem inwestycyjnym dla deweloperów. Świetnym tego przykładem jest osiedle Europejskie, które rozrasta się w błyskawicznym tempie, a nowe bloki wyrastają jak grzyby po deszczu. Zakłada się, że za około 15 lat bloki zajmą cały teren wzdłuż ul. Myśliborskiej aż do ul. Dobrej.

Jednak to niejedyne osiedle, które powstanie na ternie byłych poligonów. Kolejny deweloper ma w planach wybudować nowoczesne osiedle Słowiańskie na terenach popoligonowych za Leroy Merlin, OBI i Media Markt. Obecnie w budowie są pierwsze trzy bloki i firma Eurotechnika jest na ukończeniu stanów surowych zamkniętych. Każdy z budynków będzie posiadał po 4 kondygnacje plus antresole. Metraż mieszkań będzie zróżnicowany - od 25 m.kw aż do 106 m.kw. Mieszkania znajdujące się na parterze będą posiadały ogródki, natomiast pozostałe będą miały balkony. W każdym z budynków będą windy i komórki lokatorskie. Pierwszy blok ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Oprócz tego, deweloper wybuduje nową drogę dojazdową na powstające osiedle. - W ramach inwestycji wybudujemy na początek 150-metrowy fragment ul. Litewskiej do skrzyżowania z ul. Węgierską. Wzdłuż drogi zostanie wybudowana również ścieżka pieszo-rowerowa. Prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca, a zostaną zakończone do końca 2022 roku - mówi Mariusz Wojtasik, prezes zarządu firmy Eurotechnika.

Inwestor zamierza przystąpić do planów projektowych następnych kilkunastu budynków. Na osiedlu Słowiańskim będą znajdowały się takie ulice jak ul. Węgierska, Litewska, Czeska, Słowacka, Macedońska, Serbska, Rumuńska. Na osiedlu ma również znaleźć się Plac Polski. 

Warto przypomnieć, że pierwsze prace przy budowie bloków przy ul. Węgierskiej ruszyły w 2017 roku. Jednak ówczesny deweloper - firma My Home Gorzów przerwała prace przy budowie. Szkielety powstających bloków stały nieruszone aż do 2020 roku, kiedy inwestycję przejął nowy deweloper - firma Eurotechnika.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

1/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

2/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

2/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

3/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

3/3 Tak ma wyglądać osiedle Słowiańskie w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości