Wiadomości

Gorzów: Brak chętnych na rozbudowę skateparku

11 marca 2022, 09:57
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Skatepark w parku Kopernika póki co nie doczeka się rozbudowy. Wszystko przez to, że do ogłoszonego przetargu przez władze Gorzowa nie zgłosiła się żadna chętna firma. Tym samym przetarg zostanie unieważniony, a miasto będzie musiało rozpisać nowe postępowanie.

Pod koniec lutego władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do 10 marca 2022 roku. Tym razem urzędnicy przeznaczyli na inwestycję o 20 tys. zł więcej, niż w ubiegłym roku. Budżet na rozbudowę skateparku wynosił 431 tys. zł. 

Niestety okazało się, że to przetargu nie zgłosiła się żadna firma. To oznacza, że postępowanie zostanie unieważnione, a miasto będzie musiało po raz kolejny przygotować nowy przetarg. Tym samym dzieci i młodzież, która chętnie korzysta ze skateparku będzie musiała jeszcze długo poczekać, aż ich ulubione miejsce spędzania wolnego czasu zostanie powiększone.

Rozbudowa skateparku. Co ma zostać zrobione?

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu.

Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości