Wiadomości

W autobusach MZK wracają strefy bezpieczeństwa

28 stycznia 2022, 12:09
fot. archiwum MZK
Od 1 lutego w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie wracają wydzielone strefy bezpieczeństwa. Ponadto zostanie wyłączona funkcja „ciepłego guzika”.

Od marca 2020 roku aż do czerwca 2021 roku w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie obowiązywała wydzielona strefa bezpieczeństwa, czyli obszar w rejonie kabiny kierowcy z którego nie mogli korzystać pasażerowie. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia.

Jak się okazuje, od 1 lutego 2022 roku w pojazdach gorzowskiej komunikacji miejskiej wraca strefa bezpieczeństwa. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, jest to spowodowane znacznym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

- Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa  pasażerom i kierowcom prowadzącym autobusy, informujemy, że od 1 lutego  do odwołania w autobusach, które nie posiadają wydzielonej kabiny kierowcy, wprowadza się wydzieloną strefę bezpieczeństwa – mówi Leszek Stodolniak, kierownik sekcji planowania przewozów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Strefa bezpieczeństwa zostanie ograniczona do minimum i wydzielona w sposób pozwalający  na wykorzystanie przez pasażerów wszystkich miejsc siedzących w pojazdach. Wprowadzenie wydzielonej strefy wiązać się będzie z brakiem możliwości korzystania z przednich drzwi pojazdów.

Dodatkowo, we wszystkich autobusach zostaje wyłączna funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Drzwi otwierane będą automatycznie przez kierowców autobusów, wstrzymana zostanie również sprzedaż biletów prowadzona przez prowadzących pojazd. Zakupu biletów można dokonać w biletomacie w pojazdach, w punktach handlowych oraz poprzez aplikacje na telefony komórkowe: moBilet, SkyCash, mPay, GoPay, zbiletem.pl.

- Ponadto przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz stosowania maseczek zakrywających usta i nos – podkreśla Stodolniak.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości