• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Paliwowe szaleństwo w Gorzowie. Diesel nawet po 6,69!

3 marca 2022, 10:25
To już można nazwać paliwowym szaleństwem. Po ogromnym skoku cen paliw i masowym najeździe gorzowian na stacje benzynowe wydawało się, że ceny w końcu spadną. Niestety, nic takiego się nie stało.

Poranek na gorzowskich stacjach paliw znów przywitał nas wyższymi cenami. Kierowcy tankujący swoje samochody na Circle K przy Warszawskiej za litr benzyny bezołowiowej płacili 6,19 zł, a litr ON - 6,29 złotego. To jednak nie jest gorzowski rekord. Najdroższe paliwo w czwartkowy poranek zanotowaliśmy na stacji paliw Faraon, znajdującej się przy ulicy Sybiraków w Gorzowie. To niewielka stacja zlokalizowana tuż przy rondzie. Tam właściciel za litr oleju napędowego woła aż 6 złotych i 69 groszy. Niewiele taniej jest na innych stacjach sieciowych. Tam za litr oleju napędowego zapłacimy 6 złotych 50 groszy. W miarę rozsądne ceny są jeszcze na stacjach Intermarche oraz GT-R. Tam za litr oleju napędowego zapłacimy od 6.09 do 6.13 zł. 

W nieco lepszej sytuacji są jeszcze właściciele samochodów napędzanych benzyną bezołowiową. W piątkowy poranek najtaniej w Gorzowie zatankujemy na stacji Intermarche przy Fredry. Tam chyba jeszcze stare ceny - litr kosztuje 5,89 zł. Rozsądne ceny znajdziecie też na drugiej stacji Intermarche przy Pomorskiej oraz na stacjach: PKS przy Podmiejskiej GT-R przy Podmiejskiej i Niemcewicza. 

Jak podaje branżowy portal e-petrol.pl wybuch wojny, która spowodowała, że cena ropy Brent przekroczyła poziom 100 dolarów za baryłkę oraz kilkusetzłotowe podwyżki cen paliw, jakie wstrząsnęły rynkiem hurtowym w Polsce przyczyniły się do tego, że kierowcy znacząco więcej niż przed tygodniem płacą za tankowanie na stacjach benzynowych. 

Ceny na stacjach paliw możecie sprawdzać na naszej stronie internetowej, w zakładce PALIWA. Staramy się je na bieżąco aktualizować. Jeżeli jednak widzicie, że ceny na stacji różnią się od tych podanych na stronie, poinformujcie o tym nas i innych kierowców. Ceny można aktualizować TUTAJ

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości