Wiadomości

Orkan Eunice wyrządził spore szkody na cmentarzu w Gorzowie

21 lutego 2022, 11:54
fot. Kamil Lewera, Radio Plus Gorzów
Cmentarz przy ul. Żwirowej w Gorzowie został otwarty dla odwiedzających, ale zarządca nekropolii apeluje, aby ograniczyć wizyty. Wszystko przez to, że na terenie cmentarza wichura wyrządziła ogromne szkody i cały czas trwają prace porządkowe.

Od piątkowego wieczoru 18 lutego strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Orkan Eunice wyrządził ogromne szkody na terenie miasta i podgorzowskich miejscowości – łamał drzewa jak zapałki, zrywał dachy i linie energetyczne. Do godz. 10 w poniedziałek 21 lutego strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego wyjechali do łącznie 357 zdarzeń. Jednak nowe zgłoszenia cały czas napływają. 

Orkan Eunice wyrządził również sporo szkód na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Dlatego też w sobotę 19 lutego nekropolia została zamknięta dla odwiedzających o czym informowaliśmy w artykule „Cmentarz na Żwirowej zamknięty do odwołania”.

Natomiast w poniedziałek 21 lutego cmentarz został ponownie otwarty, ale zarządca apeluje, aby z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i ponowne alerty pogodowe ograniczyć wizyty na cmentarzu.

- Apelujemy, aby nie odwiedzać cmentarza jeżeli nie ma takiej potrzeby. A jeżeli ktoś już wybiera się na nekropolię, to prosimy nie wchodzić za taśmy ostrzegawcze, ponieważ na terenie cmentarza cały czas pracują służby porządkowe, które usuwają połamane drzewa i zajmują się ścinaniem tych, które są pochylone i zagrażają bezpieczeństwu postronnych osób – podkreśla Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ.

Cmentarz przy ul. Żwirowej wygląda w niektórych miejscach jak pobojowisko, ponieważ wichura wyrządziła naprawdę sporo szkód. - Połamanych zostało kilkadziesiąt drzew, niektóre zostały wyrwane z korzeniami. Spadające drzewa uszkodziło kilka pomników. Na ten moment zniszczonych jest 7 grobów, jednak cały czas trwa szacowanie strat. Ponadto zniszczone zostało około 40 metrów betonowego ogrodzenia od strony ul. Żwirowej na które spadło drzewo. Chodnik został już uprzątnięty, a teren zabezpieczony taśmą – opowiada Rzepecka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

1/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

2/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

2/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

3/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

3/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

4/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

4/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

5/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

5/5 Zniszczone ogrodzenie cmentarza przy Żwirowej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości