Wiadomości

Czy warto oszczędzać na fryzjerze?

14 lutego 2022, 11:19, red, 17
Przy galopującej inflacji i coraz wyższych kosztach życia szukamy nowych pomysłów na oszczędzanie. A co z fryzjerem?

Może się wydawać, że fryzjer to zbytek – w końcu można zapuścić włosy, zafarbować je w domu, a do pielęgnacji używać szamponu z drogerii. Jak to się kończy – widać było w czasie lockdownów, kiedy oficjalnie zamknięte zostały salony fryzjerskie. Dlaczego więc nie warto z fryzjera rezygnować?

Dobre strzyżenie

Jeśli ktoś w ogóle nie ma włosów, albo nie chce ich mieć i goli je maszynką – ma prosto: salon fryzjerski właściwie nie jest mu potrzebny. Wszystkim innym fryzjer, a zwłaszcza dobry fryzjer - jest po prostu niezbędny. Krótkie włosy, żeby utrzymać strukturę i kształt, potrzebują systematycznego odświeżenia. Włosy długie, pozornie proste, też trzeba regularnie podcinać, aby były zdrowe i dobrze rosły. Nie mówiąc o bardziej skomplikowanych fryzurach, jak włosy cieniowane czy asymetryczne, które wymagają regularnych wizyt u fryzjera.

Nie można też zapominać, że fryzjer daje nam szansę zmiany, która od czasu do czasu jest naprawdę potrzebna. Nie warto chodzić w tej samej fryzurze przez całe życie, bo może się okazać, że w innej jest nam o wiele bardziej do twarzy.

Koloryzacja profesjonalna i domowa

Chociaż drogerie pełne są farb do domowej koloryzacji, ich używanie grozi nieprzewidzianymi skutkami. Przede wszystkim skład tych farb jest zupełnie inny niż w farbach profesjonalnych – drogeryjne farby do włosów stworzone zostały tak, by dawać szybki i mocny efekt. W rezultacie jednak łatwo sobie w ten sposób zaszkodzić. Kolor owszem, pojawi się, ale nie zawsze będzie to ten wymarzony (fryzjerzy mają do dyspozycji całą paletę farb i dostosowują ją zarówno do naszych włosów naturalnych, jak i koloru, który mieliśmy na włosach do tej pory). Łatwo też zniszczyć sobie nasze włosy, bo drogeryjne farby są bardzo agresywne w działaniu.  

Rola fryzjera jest zresztą tym większa, że po przejściu zarażenia koronawirusem cierpią również nasze włosy – wypadają, stają się łamliwe, cienkie, a ich jakość wyraźnie się pogarsza. W dobrych salonach fryzjerskich można zaradzić temu odpowiednimi produktami i zabiegami pielęgnacyjnymi.

Poprawa samopoczucia

Poza wszystkim dobra fryzura wzmacnia naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości. Czujemy się zadbani, atrakcyjniejsi, a dzięki temu lepiej pracujemy i wykonujemy codzienne obowiązki. Fryzjer już dawno przestał być luksusem, a stał się jedną z nielicznych, dostępnych przyjemności, która zapewnia efekt tu i teraz. Skoro więc innych problemów – z pandemią włącznie – przybywa, po co kolejnej przyjemności sobie odmawiać?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości