Wiadomości

Teneryfa coraz bardziej popularna wśród turystów

11 lutego 2022, 16:30
Wyspy kanaryjskie w 2021 roku odwiedziło ponad 5,3 miliona turystów. To jeden z najchętniej odwiedzanych regionów w całej Hiszpanii.

Łącznie w ubiegłym Hiszpania przyjęła 31,1 mln turystów z zagranicy, czyli o 64,4% więcej niż w 2020 r., który był bez wątpienia czarnym roku dla branży turystycznej z powodu wybuchu epidemii Covid - informuje portal nateneryfie.pl Jeżeli te liczby zestawimy z podróżami w 2019 roku, czyli sprzed pandemii, jest to wynik o 62 procent niższy. Wówczas Hiszpanię odwiedziło 83,5 mln podróżnych 

Jakie nacje najczęściej odwiedzają Hiszpanię? Otóż na Wyspach Kanaryjskich, czyli też na Teneryfę przylatuje najwięcej obywateli Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Te dwa narody stanowią blisko 50% wszystkich wypoczywających na kanarach. Na archipelag Wysp Kanaryjskich turystów przyciąga przede wszystkim słońce, ale też bogata oferta atrakcji na Teneryfie

Dla porównania Katalonię najchętniej odwiedzają Francuzi 1,9 mln, a 790 tys. z reszty Europy, a na Balearach również największą grupa turystów są Niemcy i Brytyjczycy. 

Kiedy najlepiej lecieć na Teneryfę? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bo pogoda na Teneryfie jest wyśmienita praktycznie przez 365 dni w roku. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości