• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Co z oświetleniem stadionu żużlowego?

3 lutego 2022, 12:35
fot. Patryk Stachowiak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie po raz czwarty szuka wykonawcy, które zajmą się modernizacją oświetlenia murawy na stadionie żużlowym. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 4 lutego.

Wydawało się, że trzeci przetarg na modernizację oświetlenia na stadionie żużlowym zostanie rozstrzygnięty pozytywnie. A wszystko przez to, że do przetargu zgłosiła się firma, która mieściła się w budżecie. Jednak okazało się, że przetarg został ostatecznie unieważniony z powodu błędu formalnego.

- Firma Lexpol Jerzy Markowski z Międzyrzecza, która zaoferowała 600 tys. zł za modernizację oświetlenia nie złożyła swojej ofercie podpisu elektronicznego, tylko wysłała dokumenty ze zwykłym podpisem. Dlatego też przez ten jeden szczegół trzeba było unieważnić przetarg - opowiada Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Dlatego też jeszcze tego samego dnia, OSiR ogłosił czwarty przetarg na modernizację oświetlenia na stadionie żużlowym przy ul. Śląskiej. Budżet to niezmiennie 600 tys. zł. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do piątku 4 lutego.

- Liczymy, że tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg i zrobić oświetlenie na stadionie. Firma, która w poprzednim postępowaniu złożyła najtańszą ofertę zapowiedziała, że ponownie złoży dokumenty, ale już ze wszystkimi niezbędnymi podpisami. Mamy nadzieję, że również pozostałe firmy obniżą swoje ceny - mówi dyrektor Rój.

O co chodzi z oświetleniem stadionu? Według wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi murawa na stadionie musi być odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości